aktuelno

Godinu dana od pada nadstrešnice u Novom Sadu: Dan kada je Srbija zavijena u crno

01.11.2025

07:15

0

Autor: 24sedam

Na godišnjicu stradanja usled pada nadstrešnice, parstos preminulima danas će u Hramu Svetog Save Patrijarh Porfirije služiti parastos

Godinu dana od pada nadstrešnice u Novom Sadu: Dan kada je Srbija zavijena u crno
Stravična nesreća u Novom Sadu - Copyright 24sedam

Danas se navršava godinu dana od stravične tragedije u Novom Sadu kada je na glavnoj Železničkoj stanici pala nadstrešnica i usmrtila 16 osoba.

Obrušavanje nadstrešnice dogodilo se u 11.52 časova, iznad glavnog ulaza stanice. Zvanični podaci Ministarstva unutrašnjih poslova (MUP) pokazuju da je na licu mesta poginulo 14 osoba među kojima je bilo i 3 deteta. Dok su 2 osobe preminule kasnije, u bolnici od zadobijenih povreda.

Godinu dana od pada nadstrešnice u Novom Sadu: Dan kada je Srbija zavijena u crno24sedam
 

Pripadnici spasilačkih službi iz gotovo cele Srbije su tokom celog dana neumorno raščišćavali ruševine u potrazi za preživelim osobama, ne sećajući se, pričali su tada, tako jezivih prizora, jauka, krika koji su se začeli ispod ruševina.

Godinu dana od pada nadstrešnice u Novom Sadu: Dan kada je Srbija zavijena u crnoTanjug/Saška Drobnjak
 

Najteže im je bilo, pričali su tada, dok su izvlačili stradale, među kojima je bilo i dece.

Dan kasnije, 2. novembra u Srbiji je proglašen Dan žalosti, a odluku je potpisao tadašnji premijer Miloš Vučević. 

Trodnevna žalost bila je proglašena i u Novom Sadu koju je proglasio gradonačelnik Milan Đurić.

Oni su stradali u padu nadstrešnice

Komar Nemanja (2007) iz Stepanovićeva

Ruman Andela (2004) iz Stare Pazove

Firić Đorđe (1971) iz Kovilja

Firić Valentina (2014) iz Kovilja

Firić Sara (2018) iz Kovilja

Adamović Milica (2008) iz Kaća

Karanović Mileva (1948) iz Kaća

Arbutina Ćirić Sanja (1989) iz Kaća

Hrka Stefan (1997) iz Beograda

Milosavljević Miloš (2003) iz Knićanina

Švonja Đuro (1947) iz Stepanovićeva

Raković Vukašin (1955) iz Bukovca

Sazdovski Vasko (1979) državljanin republike Severne Makedonije

Raca Goranka (1966) iz Novog Sada

Anja Radonjić (2002) iz Paraćin

Vukašin Crnčević (2006) iz Zmajeva

Na godišnjicu stradanja usled pada nadstrešnice, parstos preminulima danas će u Hramu Svetog Save Patrijarh Porfirije služiti parastos.

Bonus video

Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam Vest koja vredi

Najčitanije Vesti

Ostale vesti iz rubrike