aktuelno

Oglasio se Konzulat Srbije o povređenom Srbinu: Poznato u kakvom je stanju nakon incidenta u avionu!

10.07.2026

16:28

0

Državljanin Srbije prebačen je u bolnicu u Solunu

Google Dodaj 24sedam kao Google izvor
Oglasio se Konzulat Srbije o povređenom Srbinu: Poznato u kakvom je stanju nakon incidenta u avionu!
Copyright Profimedia

Državljanin Srbije koji je povređen ranije danas u incidentu tokom leta avionom prebačen je vozilom Hitne pomoći sa Aerodroma "Makedonija" u Solunu u Univerzitetsku opštu bolnicu (AHEPA Thessaloniki University General Hospital), saopšteno je danas iz Generalnog konzulata Srbije u Solunu.

Lekari trenutno utvrđuju obim povreda i zdravstveno stanje pacijenta, a po dobijanju rezultata medicinskih pregleda obavestiće Generalni konzulat Republike Srbije, navodi se u saopštenju. Dodaje se da, prema trenutno dostupnim informacijama, povređeni nije životno ugrožen.

- Prema do sada raspoloživim informacijama, tokom leta došlo je do dekompresije kabine i povređivanja putnika. Tokom pružanja pomoći srpskom državljaninu, podršku je pružila i njegova supruga. Generalni konzul Republike Srbije u Solunu Jelena Vujić-Obradović odmah je, po saznanju za incident, posetila povređenog državljanina u bolnici i razgovarala sa upravom zdravstvene ustanove i nadležnim lekarima, nakon čega je obavljen razgovor i sa suprugom povređenog - navodi se u saopštenju Konzulata.

Državljanin Srbije (61) povređen je ranije danas tokom leta kompanije "Rajaner" sa solunskog aerodroma "Makedonija" za Minhen, nakon što je tokom leta pukao prozor aviona i došlo do dekompresije kabine.

Prema navodima putnika, nakon pucanja prozora došlo je do naglog pada pritiska u kabini, a saputnici su pokušali da zadrže muškarca koji je sedeo pored oštećenog prozora kako ne bi ispao kroz otvor.

Kako je preneo Katimerini, tokom spuštanja aviona deo oštećenog motora navodno se odvojio i udario u prozor kabine.

Zvaničnici su rekli da incident nije uključivao nikakvo oštećenje trupa aviona.

Pilot je promenio kurs i vratio avion na aerodrom u Solunu, gde su putnici iskrcani.

Predsednik grčkog sindikata zaposlenih u javnom zdravstvu POEDIN Mihalis Janakos rekao je da je izbegnuta tragedija i naveo da su putnici uspeli da uvuku muškarca nazad u kabinu uz pomoć njegove supruge i drugih putnika.

Bonus video:

Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam Vest koja vredi

Izvor: Tanjug

Možda vas zanima

Najčitanije Vesti

Ostale vesti iz rubrike