aktuelno

Pljušti kiša, lije kao iz kabla! Oluje tutnje ovim delovima Srbije - preti i grad!

17.06.2025

16:43

0

U ovom času najjača grmljavinska oluja nalazi se na području Nove Varoši!

Pljušti kiša, lije kao iz kabla! Oluje tutnje ovim delovima Srbije - preti i grad!
Copyright Tanjug/Sava Radovanović

Ovog poslepodneva širom Srbije smenjuju se sunčani i oblačni intervali. Na jugozapadu Srbije već satima ima kiše i obilnih pljuskova sa grmljavinom. Nažalost, u ovim predelima bilo je i grmljavinskih oluja sa gradom. Na istoku i jugoistoku Srbije je vedro.

I do kraja dana na jugozapadu Srbije očekuju se obilniji pljuskovi sa grmljavinom, uz opasnost od grada. U kratkom vremenskom intervalu može pasti i više od 30 litara kiše po kvadratnom metru.

Ovaj snažan grmljavinski sistem uglavnom će se zadržavati nad jugozapadom Sbijom, kao i prethodnih sati i donosiće pljuskove sa grmljavinom širem području Zlatibora, Zlatara, Nove Varoši, Pešteri, Novom Pazaru, Goliji, Ivanjici i Arilju, a jednim delom proširiće se i ka širem području Kraljeva i Goča.

Inače, reč je o veoma slabo pokretnom sistemu, zbog čega će se grmljavinski procesi zadržavati duže nad jednim te istim područjem, uz pravi potop.

U ovom času najjača grmljavinska oluja nalazi se na području Nove Varoši.

Bonus video 

Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam Vest koja vredi

Izvor: Telegraf

Možda vas zanima

Najčitanije Vesti

Ostale vesti iz rubrike