aktuelno

Jesmo li se opametili? Evo šta kažu vatrogasci kako je protekao Prvi maj

02.05.2025

09:57

0

Problemi u prirodi, na izletištima se najčešće dešavaju iz nepažnje jer ljudi kada dođu, uglavnom ne ograde ložište

Google Dodaj 24sedam kao Google izvor
Jesmo li se opametili? Evo šta kažu vatrogasci kako je protekao Prvi maj
Copyright Tanjug/Jadranka Ilić

Proslava Prvog maja na beogradskim izletištima je prema rečima šefa smene u Vatrogasno-spasilačkoj brigadi Beograd Dejana Padežanina, prošla relativno mirno, pošto su zabeležene samo dve intervencije u vezi sa prvomajskim urankom.

- Statistički gledano, u odnosu na prethodnu godinu, jučerašnji dan je prošao relativno mirno. Imali smo dve intervencije vezane za prvoimajski uranak od kojih je jedna u Košutnjaku gde su na Topčiderskoj stanici goreli vagoni, njih osam i oko 1.000 šinskih pragova - rekao je on za Tanjug.

Dodao je da su vatrogasno - spasilačke ekipe ipak preventivno obilazile glavna izletišta na teritoriji Beograda i da ništa nisu prepuštale slučaju.

Problemi na izletištima, navodi, najčešće se dešavaju iz nepažnje jer ljudi kada dođu, uglavnom ne ograde ložište gde spremaju hranu i kada odlaze sa izletišta ne ugase žar kako treba, tako da on kasnije tinja i krene da se širi na obližnju travu, pa i dalje. Ukazao je i da su tokom leta česti požari u vezi sa klima uređajima, a kako bi se se to sprečilo rekao je da je ove uređaje neophodno redovno servisirati.

- Klima uređaje ne bi trebalo ostavljati da rade kada u stanu nema nikoga a to se odnosi i na sve električne uređaje koje bi valjalo ugasiti kada se izlazi iz kuće - naveo je on.

Istakao je da su leti česti i požari na otvorenom zbog nesavesnog ponašanja građana, uglavnom vikendaša, koji povremeno obilaze svoje vikendice i tom prilikom sređujući dvorišta upale skupljeni otpad a požar se otme kontroli.

Bonus video

Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam Vest koja vredi

Izvor: Tanjug

Najčitanije Vesti

Ostale vesti iz rubrike