aktuelno

Kragujevac dobija novu obilaznicu: Gradi se 14 mostova, povezuju se ključne petlje, ovako će izgledati srce Šumadije! (VIDEO)

15.03.2026

17:31

0

Autor: V. N.

Uveliko se radi

Kragujevac dobija novu obilaznicu: Gradi se 14 mostova, povezuju se ključne petlje, ovako će izgledati srce Šumadije! (VIDEO)
Copyright Printscreen/Youtube/Putevi Srbije

Radovi na izgradnji Severne obilaznice oko Kragujevca odvijaju se ubrzanim tempom, a ova brza saobraćajnica, duga 22 kilometra, biće projektovana za brzinu kretanja do 100 kilometara na sat, saopštilo je JP Putevi Srbije.

Planirano je da obilaznica ima pet petlji i ukupno 24 objekta, među kojima je 14 mostova, pet nadvožnjaka i pet podvožnjaka. Realizacija čitavog projekta podeljena je u tri faze.

U okviru prve faze završeno je više od 90 odsto radova. Preostali su završni radovi na uređenju putnog pojasa, postavljanje saobraćajne signalizacije i opreme puta, kao i ugradnja završnih slojeva asfalta u zoni 400 kV dalekovoda.

Na drugoj fazi radovi su dodatno intenzivirani, naročito na izgradnji stubova i ležišnih greda na mostu 2. U okviru druge i treće faze planirana je izgradnja ukupno 13 mostova. Do sada je na 11 mostova završeno postavljanje šipova, dok su u toku radovi na izgradnji stubova, montaži nosača i drugim pratećim elementima. Planirano je da do kraja godine bude završeno sedam od ukupno 13 mostova, kao i da se petlja Petrovac poveže sa petljom Gornji Milanovac.

Kada je reč o trećoj fazi, trenutno se izvode zemljani radovi koji se realizuju u skladu sa vremenskim uslovima.

Bonus video:

Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam Vest koja vredi

Najčitanije Vesti

Ostale vesti iz rubrike