Alarm u Japanu: Tajfun Jangmi se približava, prete poplave i ozbiljna razaranja
Zvaničnici su skrenuli pažnju na moguća upozorenja nivoa 4
Japanska meteorološka agencija saopštila je da se tropska oluja nalazi zapadno-severozapadno od Amamija od sedam časova jutros, a jaki vetrovi već su naneli štetu delovima Okinave i povredili više od deset osoba.
Očekuje se da bi oluja mogla da donese i do 350 milimetara kiše regionu Kinki u naredna 24 sata, dok bi, kako se navodi, tajfun Jangmi mogao da donese obilne padavine i duž pacifičke obale Japana tokom daljeg približavanja kopnu, prenosi NHK.
Zvaničnici su skrenuli pažnju na moguća upozorenja nivoa 4, nove kategorije koja označava "hitno upozorenje" i podrazumeva potrebu za hitnom evakuacijom iz ugroženih područja.
Oluja Jangmi već je izazvala ozbiljne poremećaje u avio-saobraćaju u Japanu i mogla bi da utiče i na železnički saobraćaj, uključujući brze vozove Šinkansen.
Danas su Džapan erlajns, Ol Nipon i drugi otkazali najmanje 326 letova, uglavnom na relacijama ka i sa aerodroma Kaogšima i Mijazaki, a kašnjenja su najavljena čak i u Tokiju.
Kompanije su upozorile putnike da redovno prate zvanična obaveštenja, navodeći da su moguća dodatna kašnjenja i otkazivanja u zavisnosti od kretanja tajfuna. Jangmi je šesti tajfun ove sezone.
Dino Bešlić se oprostio od Sejde rečima koje lome srce: "Majko, ostadoh ti sam"
Instagram printscreen/beslicdinopravi
Bonus video
Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam Vest koja vredi
Komentari