Prvo oglašavanje Federike Mogerini nakon puštanja na slobodu: Imam puno poverenje u pravosudni sistem
Istakla je da će sarađivati sa vlastima
Rektorka Koledža Evropa Federika Mogerini izjavila je danas da je tokom ispitivanja pred istražiteljima Evropskog javnog tužilaštva (EPPO) pojasnila svoju poziciju u vezi sa osnivanjem Diplomatske akademije EU.
Takođe je rekla da ima puno poverenje u pravosudni sistem da će postupke akademije pravilno oceniti.
Mogerini je istakla da akademija tradicionalno primenjuje "najviše standarde integriteta i pravičnosti“ i da nudi visokokvalitetno obrazovanje.
College of Europe
- Tri godine, Diplomatska akademija EU je svojim polaznicima nudila nastavu najvišeg kvaliteta. Imam puno poverenje u pravosudni sistem i uverena sam da će postupci Koledža biti provereni. Naravno, nastaviću da u potpunosti sarađujem sa vlastima - poručila je Mogerini, prenosi Mesađero.
Federika Mogerini i direktor Generalnog direktorata Evropske komisije za Bliski istok, Severnu Afriku i Persijski zaliv Stefano Sanino, kao i kodirektor Koledža Evropa Ćezare Zegreti, koji se sumnjiče za moguće zloupotrebe, prevaru prilikom dodele javnih ugovora, kao i za korupciju, sukob interesa i kršenje profesionalne tajne, protekle noći su pušteni da se brane sa slobode, nakon što ih je ispitala federalna policija Zapadne Flandrije, saopštilo je Evropsko javno tužilaštvo (EPPO).
Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam Vest koja vredi

Komentari