aktuelno

Tramp besan: Hilari i Obama lažirali rusko mešanje u izbore da me sruše!

22.07.2025

21:56

0

Vođa bande, Barak Husein Obama je uhvaćen, njegovi potpisi su na dokumentima - rekao je Tramp

Tramp besan: Hilari i Obama lažirali rusko mešanje u izbore da me sruše!
Copyright Tanjug/AP Photo/Alex Brandon

Američki predsednik Donald Tramp poručio je danas da namerava da "progoni ljude" koji su, prema njegovom mišljenju, pokušali da se mešaju u predsedničke izbore 2016. godine tako što su tvrdili da je Rusija pokušala da utiče na rezultat.

- Bilo da je to ispravno ili pogrešno, vreme je da se progone ljudi - istakao je Tramp u Ovalnom kabinetu.

Tramp je ranije rekao da je bivši američki predsednik Barak Obama kriv za zloupotrebu obaveštajnih podataka, a bivšeg demokratskog predsednika nazvao je "vođom" navodne zavere.

- Obama je direktno uhvaćen - rekao je Tramp, navodeći da su njegovi postupci predstavljali "izdaju".

Dodao je da je da je Obama "pokušavao da vodi puč, i to sa Hilari Klinton", koja je bila kandidatkinja demokrata na predsedničkim izborima u Sjedinjenim Američkim Državama, na kojima je pobedio Tramp, u svom prvom mandatu.

- Vođa bande, Barak Husein Obama je uhvaćen, njegovi potpisi su na dokumentima. I Bajden je bio tamo. Hiljade dokumenata stižu. Bila je to Obamina ideja, ali je takođe došla od lažljive Hilari. Uhvatili smo ih - rekao je Tramp novinarima u Beloj kući.

Direktorka američke Nacionalne obaveštajne službe Tulsi Gabard je prošle nedelje deklasifikovala i objavila nove obaveštajne dokumente za koje je tvrdila da su dokaz "izdajničke zavere" visokih zvaničnika Obamine administracije, kako bi se stvorila ideja da se Rusija mešala u predsedničke izbore 2016. godine.

Bonus video

Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam Vest koja vredi

Izvor: RTBalkan

Možda vas zanima

Najčitanije Vesti

Ostale vesti iz rubrike