Zvezda kažnjena u finišu: Braun odsvirao kraj u Beogradu

20:00 >> 20:14

0

Autor: M. Rogač

Crveno-beli poraženi posle dramatične završnice - 71:73

Nije imao milosti Lorenco Braun za bivši tim, koji je surovo kaznio poenima uz zvuk sirene za pobedu Fenerbahčea u Beogradu – 73:71 (18:22, 20:17, 15:14, 20:18). Malo je nedostajalo da se ova košarkaška predstava završi pobedom crveno-belih, ali su u dramatičnom finišu posustali i dozvolili protivniku da zabeleži trijumf.

Posle 18. kola beogradski tim ima učinak 6-12, a ekipa Igora Kokoškova 8-10.

Iako je igrala meč bez glavne karike Džordana Lojda, Marka Simonovića i Lengstona Hola, Crvena zvezda je znala da ima šanse protiv turskog predstavnika, koji je ove sezone prilično nestabilan. Crveno-beli su zahvaljujući boljem šutu za tri uspeli posle 20 minuta na pauzu da odu sa minimalnom prednošću (39:38). Nisu iskoristili priliku da izgrade veće vođstvo, iako je njihov protivnik imao velikih problema iza linije 6,75 metara. Fener je pogodio tek dve trojke iz 12 pokušaja, dok je Zvezda ubacila sedam iz 15 pokušaja. Međutim, nisu bili precizni za dva (14-6), pa zato prednost nije bila veća…

Kod gostiju je najmotivisaniji za okršaj u nekadašnjem “Pioniru” bio Jan Veseli. On je bio jedini igrač sa dvocifrenim učinkom već na poluvremenu – 10. Sa druge strane raspoložen je bio O’Brajant, pratili su ga poenterski Volden, Dobrić i Kolom.

Obe ekipe su bile daleko od najboljeg izdanja, pa je delovalo kao da će pobediti tim koji bude do kraja manje grešio. Posle trojke Lorenca Brauna, bivšeg igrača crveno-belih, Fener je početkom drugog poluvremena poveo – 44:39. Uzvratio je Aleksa Radanov, koji je koristio poverenu minutažu. Vodila se izjednačena borba na terenu, pa je pred odlučujućih deset minuta na semaforu sijalo – 53:53.

Sredinom poslednje deonice crveno-beli su poveli sedam razlike, ali su dozvolili rivalu da se vrati u igru, a onda i dođe do vođstva preko Marka Gudurića tri minuta pre kraja. Uzvratio je trojkom Davidovac – pa je bilo jasno da će završnica biti dramatična. Bilo je 71:71, promašio je koš De Kolo, potom Kolom, a uz zvuk sirene je za pobedu pogodio Lorenco Braun…

Crvenu zvezdu naredne nedelje čeka dupli program u Evroligi. Prvo gostuju Real Madridu 13. januara, a onda dva dana kasnije Valensiji. Fenerbahče će 12. januara dočekati Baskoniju, a 15. grčki Panatinaikos.

CRVENA ZVEZDA: O’Brajant 17 (10sk, 4as), Volden 6, Uskoković, Davidovac 11 (4sk), Lazić, Rit 2, Radanov 8 (2-2 za tri), Dobrić 12 (7-2 za tri), Jagodić-Kuridža 5, Kuzmić, Noko, Kolom 10.

FENERBAHČE: Hamilton, Braun 13 (4as), Gudurić 11 (8sk, 3as), Mahmutoglu 4, Biberović, De Kolo 2 (4sk, 3as), Pjer 13, Bartel 10, Veseli 10, Edi 2, Duverioglu 1, Ulanovas 7.