13:45 >> 13:58

0

Odlična partija crvenih

Copyright Čarli Tejlor i Mohamed Salah, Tanjug/Mike Egerton/PA via AP

Fudbal je ništa bez publike, uverili smo se to po ko zna koji put u prvoj današnjoj utakmici drugog kola Premijer lige.

Na to nas je podsetio Enfild, koji je posle godinu i po dana bio ispunjen do poslednjeg mesta. Publika je gledala rutinsku pobedu nad Barnlijem od 2:0.

Možemo slobodno reći od “samo 2:0”, jer su “redsi” stvorili još mnogo prilika, pogotovo u drugom poluvremenu. Mrežu je zatresao i Mohamed Salah, ali je VAR presudio da je bio u ofsajdu.

Bio je Jirgen Klop danas bez Fabinja i Okslejd-Čemberlejna, ali to se nije primetilo u igri. U timu su se našli Džordan Henderson i Harvi Eliot umesto njih.

Krenuo je Liverpul od početka jako, ali nije lako stvarao prilike.

Navijači na Enfildu, Tanjug/Mike Egerton/PA via AP

Onda je u 18. minutu Nabi Kejta, sa desnog ćoška šesnaesterca Barnlija petom uputio loptu do Konstantinosa Cimikasa, koji je sjajno centrirao u kazneni prostor.

Tamo se Diogo Žota oslobodio čuvara i glavom sa zemlje postigao gol.

Samo devet minuta kasnije, Salah je imao sjajnu reakciju i postigao je još jedan gol, da bi posle pregledanja VAR-a bilo utvrđeno da je bio u ofsajdu.

Alison je u prvom poluvremenu imao dve odlične odbrane za Liverpul. Domaći su u drugom poluvremenu pojačali tempo još više. Salah je šutirao, ali je Meknil sklonio sa same gol linije. Sadio Mane je nešto kasnije ispao sebičan jer nije dodao Salahu, ali se ubrzo iskupio.

Bio je to 69. minut. Virdžil van Dajk je poslao dugačku, dugačku dijagonalu na desnu stranu terena, gde je došla do Trenta Aleksandr-Arnolda, koji je odlično asistirao Maneu, a on rutinski savladao Poupa za 2:0.

Barnli je u nadoknadi vremena dva puta bio u prilici da postigne gol, ali je opet Alison sjajno intervenisao.