0

Samo je jedan olimpijski šampion

Copyright TANJUG/AP Photo/Mark Humphrey

Slavi, Srbijo! Slavi. Imaš šta!

Zlatoooooooooo. Vaterpolisti Srbije odbranili su titulu olimpijskih šampiona. Delfini su savladali Grčku sa 13:10.

TANJUG/AP Photo/Mark Humphrey

Srpski vaterpolisti zatvorili su Olimpijske igre u Tokiju. Srpski vaterpolisti odigrali su još jednu maestralnu utakmicu. Srpskim vaterpolistima sviraće se “Bože pravde” i na kraju Igara (kako smo poželeli pre utakmice, pogledajte niže u tekstu).

Još jedan antologijski meč, još jedan meč za istoriju odigrali su naši vaterpolisti. Poslednju četvrtinu, sve segmente igre u tom periodu, sigurno će godinama proučavati svi vaterpolo stručnjaci. Ne zna se šta je bilo bolje. Odbrana kao stena, napad kao nacrtan… Hladne glave, mirne ruke, sve ono što šampioni moraju da imaju. A šampioni će i naredne tri godine živeti u Srbiji.

Spremamo se za slavlje, spremamo se za doček. Srpski sportisti donose nam devet medalja iz Tokija. Najviše u istoriji. Slavi, SRBIJO! Imaš koga da slaviš!

Utakmicu ste mogli da pratite uživo na našem sajtu.

1.27 do kraja 13:10 Utakmicu je završio i Milan Aleksić, ali naši vaterpolsiti igraju bez greške. Grčki selektor traži tajm-aut. Ovo je valjda gotovo. Spremajte se za slavlje.

4.08 do kraja 13:10 MANDIĆ. Nova akcija iz knjiga. Vaterpolo lekcije dele naši rivalu.

4.55 do kraja 12:10 Odbranili smo se sa igračem manje, a Pijetlović izborio isključenje Grka. Rašović, Filipović, Jakšić za plus dva. Akcija iz knjiga!

6.15 do kraja 11:10 Prlainović sa peterca! Svemu je prethodila Andrijina maestralna asistencija ka Đorđu Laziću i faul nad našim centrom.

7. 23 do kraja 10:10 Grci koriste igrača više, bukvalno su ugurali loptu u naš gol. Strelac Skumpakis. Ranđelović završio utakmicu sa tri isključenja.

23. minut 10:9 Prlainović prekida post. Drugi Andrijin gol iz dva pokušaja. Kraj treće četvrtine. U poslednjih osam minuta ulazimo uz minimalnu prednost.

22. minut 9:9 Grčka koristi igrača više posle tajm-auta. Funtulis postiže svoj drugi gol.  Pijetlović pogađa stativu.

20. minut 9:8 Strahinja Rašović pogađa prečku. Promašuju i Grci.

19. minut 9:8 Murikis precizan sa centarske pozicije.

19. minut 9:7 Dušan mandić iz gotovo nemoguće situacije koristi igrača više.

18. minut 8:7  Odbranili smo se još jednom sa igračem manje, imamo tri igrača sa po dva isključenja.

16. minut 8.7 Zaustavili smo rivala, odbrana je proradila, a muke u napadu prekida Andrija Prlainović sjajnim šutem četiri sekunde pre poluvremena. Idemo na pauzu sa plus jedan.

13. minut 7:7 Papanastasiu za seriju od 3:0, Dejan Savić traži tajm-aut. Grci se moraju zaustaviti.

12. minut 7:6 Igrača više posle isključenja Ranđelovića koriste Grci. Pad u igri Srbije.

11. minut 7:5 Vlahopulos koristi nešto sporiju reakciju naše odbrane.

10. minut 7:4 Dušan Mandić, naš bombarder cepa mrežu Grka.

9. minut 6:4 Grci su prvi doplivali do lopte i imali igrača više zbog isključenja naših pred kraj prve četvrtine. Funtulis smanjuje.

7. minut 6:3 Nikola Jakšić “izmišlja” gol. Opet smo na plus tri.

7. minut 5:3 Vlahopulos koristi igrača više. Dedović već ima dva isključenja.

6. minut 5:2 Duško Pijetlović dobija loptu pred golom, okreće se i pored dva čuvara daje gol. Mitrović skida novi pokušaj Grka.

5. minut – 4:2 Filipović sa peterca. Sjajno uplivavanje Stefana Mitrović prethodilo je najstrožoj kazni. Branimo se sa igračem više. Uspešno. Branislav Mitrović na visini zadatka.

4. minut – 3:2 Nikola Jakšić, ovaj gol ne mogu da nam ponište. Opet vodimo.

4. minut – 2:2 Gol Rašovića je poništen jer je utvrđeno da su Grci ipak dali gol iz sporne situacije u prethondom napadu.

4. minut – 3:1 Strahinja Rašović brži od odbrane Grka. Sudije gledaju VAR zbog španskog šuta.

4. minut – 2:1 Filipovićev projektil za prvo vođstvo Srbije.

3. minut – 1:1 Igrač više za Srbiju. Duško Pijetlović za izjednačenje.

1. minut – 0:1 Igrač više za Grčku, Skumpakis golom otvara utakmicu.

Vaterpolisti Srbje i Grčke spremni su za finale Olimpijskih igara u Tokiju.

Divno je čuti kako srpska himna “Bože pravde” svira pre finala Olimpijskih igara. Biće još lepše čuti isto to i posle finala. Verujemo u to!