Dominacija na šljaci se nastavlja: Cicipas preskočio Sinera za finale u Barseloni

24.04.2021

14:22 >> 14:31

0

Autor: M. R.

Ove sezone grčki teniser nije izgubio nijedan set na ovoj podlozi, a dobio je 17

Copyright Tanjug/AP Photo/Christophe Ena

Nedodirljiv je Stefanos Cicipas ove godine na šljaci. Grčki teniser, koji zauzima petu poziciju na ATP listi, osvojio je čak 17 setova na ovoj podlozi u 2021, a nijedan nije izgubio. Poslednji trijumf u nizu ostvario je danas protiv Sinera u polufinalu turnira u Barseloni – 6:3, 6:3.

U prvom setu je bio dovoljan samo jedan brejk da prelomi taj deo igre u svoju korist. U osmom gemu je dobio tri prilike da oduzme protivniku servis, a treću je iskoristio za prednost 5:3. Prilikom svog početnog udarca bez većih problema je overio osvajanje prvog seta (6:3). Slična situacija na terenu je viđena i u nastavku, s tim što je Cicipas dva puta napravio brejk i dobio set istim rezultatom – 6:3. Već prva meč lopta bila je iskorišćena, za trijumf posle sat i 23 minuta igre.

Za titulu u Španiji će se boriti protiv boljeg iz duela u kome se sastaju domaći teniseri Nadal (1. nosilac) i Karenjo Busta (6. nosilac).