0

Najbolji tenisr sveta u odlučujućem meču savladao Aleksandra Zvereva

Copyright Tanjug/AP Photo/Frank Augstein

Najbolji teniser sveta Novak Đoković plasirao se u polufinale završnog mastersa.

Posle pobede protiv Švarcmana i relativno lakog poraza od Medvedeva, prvi reket sveta u trećem meču grupne faze turnira u Londonu je savladao nemačkog tenisera Aleksandra Zvereva 6:3, 7:6.

Zašto je Đokoviću ove godine čudno da igra na završnom Mastersu

Srpski as je protiv Zvereva morao da pobedi kako bi se u završnici poslednjeg turnira u sezoni pridružio Dominiku Timu, Rafaelu Nadalu i Danilu Medvedevu, koji su se već plasiralu u polufinale.

Nikada iskreniji Đoković o prljavim političkim igrama u tenisu

Novak će se za mesto u finalu boriti protiv Tima.

DRUGI SET

16.49′ – NOVAK JE U POLUFINALU

7:6 Najbolji teniser sveta slavio je u taj brejku 7:4 i plasirao se u polufinale Londona. Zverev je prvi stigao do mini brejka (2:0), ali je Novak odmah uzvratio (2:2)  i potom asom i sevis vinerom došao do prednosti (4:3). Kada je u narednom poenu napravio još jedan mini brejk, bilo je izvesno da će Srbin osvariti trijumf, koji je overen na dva njegova servisa.

6:6 Neiznuđenom greškom Zvereva, uz dva Novakova izgubljena poena, drugi set će se rešavati u taj brejku, prvom koja ova dva tenisera igraju u međusobnom duelu.

16.36′ – ZVEREV OSIGURAO TAJ BREJK

5:6 Novim asom, bez izgubljenog poena, Zverev je osigurao taj brejk u drugom setu.

5:5 Zakomplikovao je Novak sebi život u 10. gemu. Posle 40:0, Nemac je uspeo da dođe do izjednačenja, ali je Đoković sačuvao pribranost i priveo gem kraju u svoju korist.

16.29′ – NOVAK SERVIRA ZA OSTANAK U SETU

4:5 Zverev je u pet servis gemova drugog seta ostvario 20 asova. Deveti gem drugog seta osvojio je relativno lako, uz samo jedan izgubljen poen. Novak servira za ostanak u setu.

4:4 Posle 30:0, Zverev je osvojio dva vezana poena, ali mu Novak nije dozvolio priliku da mu ugrozi servis.

3:4 As servisom, uz dva izgubljena poena, Nemac održava minimalnu prednost.

Tanjug/AP Photo/Frank Augstein

3:3 Pokušao je Zverev da napadne Novakov servis, došao je do 15:30, ali je Đoković potom osvojio tri vezana poena i bez mnogo neizvesnosti poravnao rezultat na polovini drugog seta.

16.10′ – ĐOKOVIĆ PROPUSTIO ŠANSU

2:3 Pošto je uspeo da sačuva servis, Novak je odmah došao u priliku da napravi brejk. Sa dve vezane duple servis greške i jednom neiznuđenom na mreži, Zverev je srpskom asu poklonio dve vezane prilike da mu oduzme servis, koji ga je do kraja gema maksimalno poslužio i značajno olakšao put do osvajanja gema.

16.06′ – NOVAK SPASAO BREJK LOPTU

2:2 Novak je osvojio najduži gem u dosadašnjem toku meča, u kojem se ponovo suočio s brejk loptom, koju je duplom servis greškom poklonio rivalu. Ipak, posle tri izjednačenja, Đoković je uspeo da sačuva servis.

1:2 Još jednom, uz jedan izgubljen poen, Zverev osvaja servis gem.

1:1 Novak, koristi poslednju, od dve vezane, gem lopte i prvi put na meču donosi izjednačenje.

15.50′ – ZVEREV PRVI PUT VODI

0:1 Uz jedan izgubljen poen, Zverev osvaja uvodni gem drugog seta i prvi put na meču vodi.

PRVI SET

15.45′ – NOVAK OSVOJIO PRVI SET

6:3 Posle 33 minuta, uz dva izgubljena poena u odlučujućem gemu, Novak osvaja prvi set.

5:3 Zverev je, uz jedan izgubljen poen, odradio lakši deo posla. Novak servira za osvajanje prvog seta.

15.37′ – NOVAK SPASAO DVE BREJK LOPTE

5:2 Posle 25 minuta igre Novak dolazi na gem od osvajanja prvog seta, i to pošto je spasao dve vezane brejk lopte. Kada je bilo najvažnije, Srbinu je proradio prvi servis što mu je znatno olakšalo da dođe do 40:40, posle čega je sa dva smeča na mreži sačuvao servis.

4:2 Siguran je bio Zverev, osvojio je gem uz dva as servisa i dva vinera.

4:1 Servis vinerom, uz jedan izgubljen poen, Novak čuva brejk prednosti.

15.25′ – KRENUO I ZVEREV

3:1 Zever osvaja prvi gem na meču i to bez izgubljenog poena.

3:0 Novak je, uz jedan izgubljen poen, potvrdio brejk i posle samo devet minuta igre ima tri gema prednosti.

15.18′ – BREJK!

2:0 – BREJK! Ako je suditi po startu meča, Novak ne bi trebalo da strepi za plasman u polufinale. Srpski as je već na startu meča oduzeo servis rivalu, koji je pri prezultatu 0:40 spasao jednu brejk loptu, da bi prilikom druge napravio duplu servis grešku.