Planeta bruji o potezu Janika Sinera: Žestoko se obrukao pri susretu sa Kejt Midlton, kamere sve zabeležile! (VIDEO)
Nije ispoštovao kraljevski protokol
Peti grend slem trofej u karijeri, a drugi na vimbldonskoj travi, osvojio je Janik Siner. Italijanski teniser je u velikom finalu trećeg grend slema u sezoni savladao Sašu Zvereva rezultatom 6:7 (7:9), 7:6 (7:2), 6:3, 6:4. Ipak, po završetku meča mnogo više pažnje od njegove igre privuklo je ono što se dogodilo tokom ceremonije dodele pehara.
Naime, prvi teniser sveta našao se u centru pažnje zbog poteza tokom zvaničnog protokola. Dok ga je Kejt Midlton, princeza od Velsa, čekala sa šampionskim trofejom u rukama, Siner nije ispoštovao pravilo britanskog kraljevskog protokola.
Pročitajte još:
Prema ustaljenim običajima, od njega se očekivalo da se pokloni princezi u znak poštovanja, ali se to nije dogodilo. Umesto toga, samo je blago klimnuo glavom, čime je izbegao potpuni protokolarni gaf, ali nije postupio u skladu sa očekivanjima.
Kamere su zabeležile svaki njegov korak od trenutka kada je zvanični spiker izgovorio njegovo ime, a na snimku se vidi da ni u jednom trenutku nije napravio gest koji se tradicionalno očekuje u susretu sa članovima britanske kraljevske porodice.
AP Photo/Kirsty Wigglesworth
Zbog toga se očekuje da će britanski mediji, poznati po detaljnom analiziranju ponašanja javnih ličnosti u prisustvu kraljevske porodice, posvetiti veliku pažnju ovom detalju.
Pored Kejt Midlton, u kraljevskoj loži bili su i princ Vilijam, kao i njihovo dvoje starije dece – princ Džordž (12) i princeza Šarlot (11), dok najmlađi princ Luis (8) ovog puta nije prisustvovao finalu.
Bonus video:
Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam Vest koja vredi
Komentari