Kraj za Hamada: Međedović se "probudio" tek u drugom setu, ali je tada bilo kasno (FOTO)

12.06.2024

18:11

0

U prvom setu, uspeo je da osvoji samo jedan gem

Hamad Međedović - Copyright Profimedia

Hamad Međedović je eliminisan sa turnira u Štutgartu, u meču drugog kola, odnosno osmine finala.

Od našeg tenisera bolji je bio Aleksandar Bublik iz Kazahstana. Posle 79 minuta rezultat je bio 2:0 (6:1, 7:6), pa će 17. igrač na ATP listi u četvrtfinalu igrati protiv Lorenca Musetija.

U prvom setu, Međedović (131. na rang listi) je uspeo da osvoji samo jedan gem i to kada je izjednačio na 1:1. Posle toga, Bublik je napravio dva brejka i ovu deonicu rešio za 26 minuta.

Mnogo neizvesnije je bilo u nastavku pošto se do taj-brejka igralo bez brejkova. Ipak, i ovaj set je pripao Bubliku koji sada ima šansu da se plasira u polufinale. Ali će mu biti znatno teže pošto je Museti 30. na ATP listi, a na ovom turniru peti nosilac.

Turnir u Štutgartu pripada seriji 250, igra se na travi i nagradni fond je 734.915 evra.