Kecmanović eliminisan već na startu: Bilo je neizvesno, ali je slavio Holanđanin (VIDEO)

11.06.2024

23:59

0

Rival je znatno bolje plasiran na ATP listi

Miomir Kecmanović je poražen već u prvom kolu turnira u holandskom gradu Hertogenbošu. Od našeg tenisera, 53. na ATP listi bolji je bio Talon Grikspor, posle preokreta, rezultatom 2:1 (6:7 (3:7), 7:6 (9:7), 7:6 (7:3)) za dva sata i 36 minuta igre. Tako da je Holanđanin i potvrdio ulogu favorita pošto je za 30 mesta bolje rangiran.

U prva dva seta nije viđen nijedan brejk, pa su oba puta odlučivali taj-brejkovi. Prvi je dobio Kecmanović rezultatom 7:3, a drugi Holanđanin rezultatom 9:7, iako je Kecmanović spasio ukupno četiri set lopte.

U trećem setu su u ranoj fazi oba tenisera razmenila po brejk, pa je na kraju o pobedniku ponovo odlučivao taj brejk u kom je Holanđanin bio bolji.

Grikspor će u meču drugog kola (osmini finala) igrati protiv Mekenzija Mekdonalda iz SAD, koji je na svetskoj rang listi na 74. mestu. Amerikanac je sa 2:1 (6:4, 4:6, 6:2) pobedio Botika Van de Zandšulpa iz Holandije.

Turnir u Hertongenbošu pripada seriji 250, igra se na travi, a ukupan nagradni fond iznosi 690.135 evra.