18:01

0

Jasno je da više nema povratka na stare staze

Copyright Tanjug/AP Photo/Tertius Pickard

Rafael Nadal je eliminisan sa ATP turnira u Barseloni. Od nekadašnjeg najboljeg tenisera na ATP listi, sada 644. bolji je bio Aleks de Minor. U drugom kolu, odnosno 1/16 finala Australijanac je pobedio Španca sa 2:0 (7:5, 6:1).

Tako da je Nadal na turniru u domovini odigrao samo jedan meč. Današnji duel je trajao sat i 52 minuta. ali je jasno da Rafa više nije onaj stari.

Kada je reč o De Minoru, 11. na ATP listi, sada čeka boljeg iz okršaja Nemca Danijela Altmajera i Francuza Artura Filsa.

Odmah na startu prvog seta De Minor je napravio brejk, ali je Nadal ubrzo zatim uspeo da izjednači na 3:3. Kod rezultatata 5:5 Australijanac je napravio novi brejk, a zatim ga i potvrdio na svoj servis, za 1:0 u setovima.

U nastavku meča, još veću nadmoć je pokazao 13 godina mlađi De Minor. U dugom setu napravio je čak tri brejka i rutinski priveo meč kraju.

Podsetimo, u prvom kolu, Nadal je pobedio Flavija Kobolija, ali je De Minor bio mnogo "veći zalogaj" za Nadala.