Poznat prvi finalista Mastersa u Parizu! Neka Novak bude drugi!

17:40

0

Rezultat je bio 2:1 posle dva sata i 34 minuta

Copyright Tanjug/AP Photo/Michel Euler

Bugarski teniser Grigor Dimitrov plasirao se u finale Mastersa u Parizu, pošto je pobedio Grka Stefanosa Cicipasa sa 2:1 (6:3, 6:7(1:7), 7:6 (7:1)). Meč je trajao dva sata i 34 minuta.

U prvom setu bugarski teniser je već u drugom gemu došao do brejka i prednosti koju je čuvao do kraja seta sa sigurnim servisom. Tokom drugog seta samo u jednom gemu bilo je prilika da jedna strana dođe do brejka, pa je set otišao u tajbrejk. Grk je bolje servirao u završnici ovog seta i tako je uspeo da dođe do izjednačenja.

U trećem setu samo je Cicipas imao priliku da oduzme servis protivniku u trećem gemu ali mu nije pošlo za rukom.

Treći set je takođe odlučen u tajbrejku, ovog puta Cicipasu je servis zakazao i to je bugarski teniser iskoristio za plasman u finale.

Dimitrov će u finalu igrati sa boljim iz duela Novaka Đokovića i Andreja Rubljova.