Lajović stao na prvoj prepreci u Bazelu! Hurkač ga ostavio bez šansi!

21:21

0

Srpski teniser se držao do finiša prvog seta

Dušan Lajović - Copyright Profimedia

Srpski teniser Dušan Lajović eliminisan je u 1. kolu ATP turnira u Bazelu, pošto ga je četvrti nosilac, Poljak Hubert Hurkač, savladao sa 2:0 u setovima - 7:6(2), 6:3, za sat i 27 minuta igre.

U prvom setu Hurkač je prvi stigao do brejka i poveo 3:1, ali je Srbin uzvratio kad je izjednačio na 4:4. Set je zatim odlučen u taj brejku, a u njemu je Poljak bio dominantan i lako poveo 1:0.

Drugi set je bio znatno lakši za Hurkača, koji je napravio brejk kod rezultata 3:3. U sledećem gemu Lajović je imao brejk loptu da se vrati u meč, ali je nije iskoristio, pa je Poljak poveo 5:3. U narednom gemu, na servis Lajovića, Hurkač je iskoristio prvu meč loptu za plasman u drugo kolo.

ATP turnir u Bazelu je iz serije 250 i igra se za nagradni fond od 2.196.000 evra.

Izvor: Tanjug