08:48

0

Srpskog tenisera sada čeka duel sa Mađarom

Dušan Lajović - Copyright MN Press

Dušan Lajović se plasirao u treće kolo, odnosno 1/16 finala Mastersa u Šangaju. Srpski teniser je prošao dalje pošto mu je Holanđanin Talon Grikspor predao meč tokom drugog seta. Lajović je uvodni set dobio sa 6:4, a u drugom je vodio sa 3:2.

Ipak, 24. na ATP listi i 23. nosilac je predao meč, posle sat i jednog minuta igre. U prvom kolu, Lajović (55. Na ATP listi) je savladao Stana Vavrinku iz Švajcarske, a sada ga očekuje duel protiv Fabijana Marožana iz Mađarske.

U prvom setu, Lajović je napravio brejk za 2:1, i ispostavilo se da je to bilo presudno. Imao je do kraja seta i prilika za novi brejk, ali ih nije koristio. U nastavku meča, odigrano je pet gemova, a u tom poslednjem Srbin je napravio brejk i poveo sa 3:2. Ali je onda usledio prekid pošto je Holanđanin imao problema sa stomakom.

Lajović i Marožan, 91. Na ATP listi do sada nisu igrali.

Podsetimo, sa turnira u Šangaju je eliminisan Laslo Đere.