Đere šokantno ostao bez finala u Kicbilu! Srbin propustio pet meč lopti protiv Tima!

04.08.2023

21:24

0

Imao je Laci sve u svojim rukama, ali kao da se uplašio pobede protiv favorizovanog rivala

Laslo Đere - Copyright Profimedia/Frank Molter/dpa

Srpski teniser Laslo Đere izgubio je od austrijskog tenisera Dominika Tima 2:1 (6:7 (3), 7:5, 7:6 (8)) u polufinalu turnira u Kicbilu. Meč je trajao tri sata i 31 minut.

Tokom prvog seta oba tenisera su bila sigurna u svoj servis, osim u četvrtom gemu. Đere je u četvrtom gemu spasio dve brejk lopte i posle dosta muka uspeo da osvoji gem. Set je otišao u tajbrejk u kom je Tim servirao lošije od Đerea. Srpski teniser je takvu situaciju iskoristio i poveo sa 1:0 u setovima.

U drugom setu Đere je pritisnuo protivnika i pokušao da dođe do brejka u drugom i četvrtom gemu ali Tim se odlično branio. U 11. gemu srpski teniser lako gubi svoj servis gem i tako daje priliku Austrijancu da dođe do izjednačenja u setovima.

Treći set je ličio na prvi. Nije bio toliko brejk šansi ali Đere je u 12. gemu imao tri meč lopte koje nije iskoristio. U tajbrejku Tim se mnogo bolje snašao i uspeo da iskoristi jednu od dve meč lopte, koliko je imao i Đere koji se nije snašao u poslednjim momentima meča.