Đere se lavovski borio, ali završio takmičenje na Vimbldonu! Cicipas na iskustvo izbacio Srbina!

08.07.2023

18:44

0

Autor: G. F.

Sve vreme je naš teniser bio bar u egalu sa renomiranim rivalom

Laslo Đere - Copyright Tanjug/AP Photo/Kirsty Wigglesworth

Srpski teniser Laslo Đere eliminisan je u 3. kolu Vimbldona.

Iskusni Grk Stefanos Cicipas opravdao je ulogu favorita i slavio sa 3:0 (6:3, 7:6, 6:4) iako je u svakom setu delovalo da našem asu nedostaje samo malo da sve okrene u svoju korist.

U prvom setu je Đere držao ritam igre, diktirao razvoj poena, a onda u 10. gemu jednostavno poklonio tri poena rivalu i set je otišao u nepovrat.

Drugi deo igre počeo je brejkom spskog asa koji je tu prednost čuvao do 3:2, kada je imao dve šanse da napravi dupli brejk. Kada ih je propustio, nekako je pao i Grk je to odamh iskoristio da vrati brejk.

Otišao je drugi set u taj-brejk, ponovo je Đere priv stigao do prednosti (3:1), bukvalno ga je milimetar delio od još jednog poena. I to ga je ponovo poremetilo, te je Ciciaps vezao pet poena i uspeo da stigne do 2:0 u setovima.

Očigledno pod tim utiskom Đere je rano izgubio servis, a Cicipas je do kraja sačuvao brejk prednosti i slavio sa naizgled ubedljivih 3:0.

Gotovo je - Cicipas ide dalje.

4:5 - Odradio je posao na svoj servis, sada mora i na protivnikom. Šanse više neće biti ako sada ne uspe.

3:5 - Rutinski servira Grk, ima on mnogo više iskustva na grend slemovima od našeg tenisera. Čini se da je to i presudno u ovom meču. Tensiki gledano nije bilo velike razlike.

3:4 - Bez izgubljenog poena Đere smanjuje prednost rivala.

2:4 - Koristi servis kao glavno oružje Stefanos i sve je bliži plasmanu u narednu rundu takmičenja.

2:3 - Uspeva Đere da pronađe odgovor i zaustavi nalet protivnika, ali minus je i dalje tu.

1:3 - Drži ritam Cicipas.

1:2 - Nažalost u ovom gemu je naš as izgledao kao da je "potonuo". Grk je to iskoristio i napravio brejk.

1:1 - Opet je delovalo da je blizu, ali gem odlazi Cicipasu.

1:0 - Brz gem za Đerea. Deluje da mu samo malo nedostaje da nadigra rivala, iako rezultat to ne pokazuje.

6:7 - Prvi je do mini-brejka stigao Laslo, milimetar ga je delio od dvostrukog, a onda je pogrešio i vratio rivala u igru još jednom. Usledila je nova greška i Cicipas je imao 4:3 i dva servisa. Iskoristio ih je i stigao do tri vezane set lopte. A nije nas ubedio da je zaslužio da vodi sa 2:0 u setovima. Asom je stavio pečat na ovaj deo igre.

6:6 - Idemo u taj-brejk. Siguran je bio Đere i ovog puta na svoj servis!

5:6 - Cicipasa servisi održavaju u igri. Kada se poeni razviju u najvećem broju slučajeva pripadnu Đereu. Posle novog "đusa" Grk ipak dobija gem.

5:5 - Sve se u ovom meču uglavnom svodi na to hoće li Đere pogrešiti ili ne. Kada je siguran, tada nema ni problema. Cicipas zapravo nije ništa bolji od našeg tenisera danas.

4:5 - Sada je strašno servirao Grk. Baš strašno dobro!

4:4 - Dobro je! Bilo je mnogo važno zaustaviti nalete Cicipasa, a Đere je to uspeo sa nulom!

3:4 - Ponovo serija neiznuđenih grešaka našeg tenisera i lak posao za Grka.

3:3 - Sada brejk lopta za Cicipasa i on je odmah koristi.

3:2 - Ponovo brejk šanse za našeg tenisera. Dva puta je imao šansu za novi udar na samopouzdanje Cicipasa, ali nije uspeo da osvoji pobednički poen. Važno je da i dalje ima brejk viška, o ovim propuštenim šansama ne bi trebalo da razmišlja.

3:1 - Drži Đere prednost.

2:1 - Sada je siguran i grčki teniser na svoj servis.

2:0 - Siguran je Đere, potvrdio je brejk.

1:0 - Đere pravi brejk! Nije ga kiša poremetila. Dobro je!

17.27 - Sudija ipak odlučio da meč bude nastavljen. Podsećamo brejk lopta je za Đerea.

17.25 - Pauza se ipak odužila, teren je nakvašen, sudija proverava koliko je mokra trava. Deluje da će potrajati još neko vreme.

0:0, prednost za Lasla - Đere pokazuje nervozu zbog izgubljenog seta, ali stiže do prve brejk prilike na meču. Odličan napad posle servisa izvukao je Grka iz opasne situacije. Nastavio je srpski teniser sa taktikom iz najvećeg dela prvog seta i stigao do nove brejk prilike. Kiša ponovo pravi probleme! Čeka se odluka, sudija najavljuje veoma brz nastavak meča.

4:6 - Đere poklanja set Cicipasu. Sa dve duple servis greške i jednom neiznuđenom gubi svoj servis.

4:5 - Siguran gem za Stefanosa, dobija ga sa nulom.

4:4 - Mnogo puta viđena priča kada je neko izraziti favorti u meču. Izgleda kao da se muči, a onda odjednom proigra. Imao je tako Cicipas brejk loptu, ali je Đere odigrao fantiastičnu paralelu, pa onda i as udarcem izjednačio.

3:4 - Sada je i Grk odardio jedan lak gem na svoj servis.

3:3 - Lepo igra Đere, baš lepo. Bez izgubljenog poena osvaja novi servis gem.

2:3 - Još jedan tesan gem na servis Cicipasa, ali i dalje nema ni brejka, ni brejk prilika.

2:2 - Miran je srpski as, siguran na svoj servis.

1:2 - Imali smo prvi gem na razliku i to dva puta je bilo nerešeno, a gem je ipak otišao na stranu Cicipasa, koji je sačuvao svoj servis.

1:1 - Siguran je i Đere na svoj servis.

0:1 - Cicipas je servisom otvorio meč.

16.31 - Počinje meč našeg i grčkog tenisera.

16.25 - Natalija Stevanović je nažalost poražena, čekamo da Đere i Cicipas počnu svoj meč.

15.45 - Vremenske prilike u Londonu su sada povoljne, nema više kiše. Očekuje se da uskoro budu nastavljeni mečevi, uključujući duel Natalije Stevanović i Petre Kvitove. Nakon njih dve na teren će Đere i Cicipas.

13.36 - Kada će meč početi ne može se reći jer je upravo obustavljena igra na Vimbldonu zbog kiše.

13.20 - Đere i Cicipas su se dosad sastajali tri puta i sva tri meča dobio je grčki teniser. Dva puta je slavio na šljaci, jednom na tvrdoj podlozi, a ovo će im biti prvi međusobni meč na travi.