0

Autor: P.K.

Škot igrao kao nekad i podsetio na stare dane. Bez ikakvih problema pomeo zemljaka...

Endi Marej - Copyright Tanjug/AP Photo/Alastair Grant

Ljubav Endija Mareja prema Vimbldonu je velika, a čini se da je ta ljubav uzvraćena. Pošto je to njegov domaći teren, gde je osvojio dva od svoja tri grend slema, takav odnos nije iznenađujući.

Iako je na kraju svoje karijere, Marej je sa 36 godina igrao kao u svojim najboljim danima i oduševio domaću publiku ubedljivom pobedom nad zemljnakom Rajanom Penistonom, kojeg je savladao u tri seta.

Bio je to duel između dva Britanca, koji je prošao bez ikakve neizvesnosti. Marej je slavio u tri seta - 6:3, 6:0, 6:1.

Bivši šampion Vimbldona je dominirao na terenu, a s tribina ga je posmatrao Rodžer Federer. Švajcarac je imao priliku da uživa u spektakularnoj izvedbi svog nekadašnjeg ozbiljnog rivala, sa kojim se 25 puta igrao.

Marej je trenutno 40. na ATP listi i danas je potvrdio očekivanja kao favorit protiv 268. igrača na ATP listi.

Prvi set je doneo nešto otpora, ali su naredna dva bila potpuno pod kontrolom Mareja. Imao je pet aseva, bez ijedne dvostruke servis greške, a oba servisa - prvi i drugi - su mu odlično funkcionisala. Dopustio je protivniku samo dve brejk lopte tokom celog meča, koje je uspešno sačuvao.

U sledećoj rundi će se sastati sa pobednikom meča između Dominika Tima i Stefanosa Cicipasa. Taj meč je prekinut zbog kiše dok je teniser iz Grčke vodio sa 4:3 u drugom setu. Prvi je osvojio Tim sa 6:3 za samo 30 minuta igre.