Kecmanović proigrao kad je sve bilo gotovo! Švarcman precrtao drugog Srbina na Vimbldonu!

03.07.2023

21:28

0

Posle Dušana Lajovića, treći grend slem u sezoni završio je i Miomir posle ubedljivog poraza od Argentinca

Miomir Kecmanović - Copyright Profimedia

Srpski teniser Miomir Kecmanović izgubio je od Argentinca Dijega Švarcmana 3:0 (6:0, 6:3, 6:4) u prvom kolu Vimbldona. Meč je trajao dva sata i šest minuta.

U prvom setu Švarcman je lako vezao tri brejka i osvojio set rezultatom 6:0. Tokom drugog seta Kecmanoviću je bolje išao ritern, pa je u trećem gemu namučio protivnika sa čak četiri brejk lopte. Pri rezultatu 4:3 Argentinac je uspeo da oduzme Srbinu servis gem posle šest brejk lopti, da bi u narednom gemu je iskoristio tek treću set loptu i poveo 2:0.

Treći set je doneo slabu igru Kecmanovića koji je prepustio dva vezana servis gema protivniku. Uspeo je pri rezultatu 4:2 za Švarcamana da Argentincu oduzme servis i to bez izgubljenog poena. Ponovio je to u narednom servis gemu argentinskog tenisera, ali zatim je usledio ribrejk Švarcmana za vođstvo u gemovima 5:4.

Nije Kecmanović iskoristio dve brejk lopte u narednom gemu, pa je Argentinac došao do prve meč lopte koju nije propustio da upotrebi.

Izvor: Tanjug