Naši teniseri polovično u Rimu! Poraz i prolaz posle predaje rivala!

17:07

0

U drugom kolu igrati protiv holandskog tenisera Botika Van De Zanšlupa.

Laslo Đere - Copyright MN Press

Srpski teniser Filip Krajinović eliminisan je u prvom kolu Mastersa u Rimu pošto ga je Mađar Marton Fučovič pobedio 2:0 (6:4, 6:2) za sat i 25 minuta.

U prvom setu su već na startu teniseri razmenili po jedan brejk, da bi ključni korak ka osvajanju seta Fučovič napravio oduzimanjem servisa Srbinu kod rezultata 2:2. Do kraja je sačuvao prednost i osvojio set.

U drugom setu nije bilo neizvesnosti, Fučovič je dva puta oduzeo servis Krajinoviću i rutinski priveo meč kraju. Rival Mađaru u drugom kolu biće Australijanac Aleks de Minor.

Za razliku od Krajinovića, plasman u drugo kolo obezbedio je Laslo Đere, mada nije odigrao ceo meč.

Našem teniseru. meč je predao Francuz Konstan Lestjen pri rezultati 6:1 u prvom setu. Ovaj "krnji" meč je trajao 23 minuta.

Od početka meča Lestjen nije igrao dovoljno agresivno i lako je gubio svoje servis gemove. Laslo je u trećem, petom i sedmom gemu došao do brejka i tako osvojio set.

Đere će u drugom kolu igrati protiv holandskog tenisera Botika Van De Zanšlupa.

Tokom dana, protivnika u drugom kolu dobio je i Novak Đoković.

Izvor: Tanjug