19.04.2023

15:11

0

Za plasman u polufinale ili protiv Slovaka ili Australijanca

Laslo Đere plasirao se u četvrtfinale Srpska opena, pošto je u osmini finala ATP turnira u Banjaluci pobedio Hrvata Bornu Ćorića rezultatom 2:1 (6:4, 6:7 (1:7), 6:4). Meč je trajao tri sata i 17 minuta.

Ovo je bio četvrti međusobni duel srpskog i hrvatskog tenisera, a treći trijumf Đerea. Ćorić je 21. teniser sveta, dok je Đere 78. na ATP listi.

Đere je dobio prvi set rezultatom 6:4. Srpski teniser je u ovom delu meča napravio dva brejka, a Ćorić jedan. Hrvatski teniser je u drugom setu poveo 5:2, ali je Đere uspeo da dođe do izjednačenja, 5:5.

Pobednik ovog dela meča odlučen je u taj-brejku, koji je pripao Ćoriću rezultatom 7:1. Srpski teniser je trećem setu poveo 2:0, a onda je održavao prednost od dva gema i zasluženo je stigao do pobede.

Đere će u četvrtfinalu igrati sa pobednikom meča između Slovaka Aleksa Molčana i Australijanca Alekseja Popirina.

Srpski teniseri Ivan i Matej Sabanov nisu uspeli da se plasiraju u četvrtfinale u konkurenciji dublova, pošto su danas u osmini finala poraženi od Portugalca Franciska Kabrala i Kazahstanca Aleksandra Nedovjesova 6:4, 6:4.

Srpska open se igra za nagradni fond od 562.815 evra.

Izvor: Tanjug