15:09

0

Sada ga čeka duel sa boljim iz okršaja Moldavca Radu Albota i Čeha Jiržija Lehečke

Miomir Kecmanović na Srpska open - Copyright MN Press

Miomir Kecmanović se plasirao u četvrtfinale Srpska opena, pošto je u osmini finala ATP turnira u Banjaluci pobedio Jordanca Abdulaha Šelbaja rezultatom 2:0 (6:4, 7:6 (7:4)). Meč je trajao dva sata i pet minuta.

Kecmanović je 33. teniser sveta, dok je Šelbaj 267. na ATP listi.

Srbin je već u prvom gemu prvog seta napravio brejk. On je poveo 3:1, ali je jordanski teniser napravio preokret i stigao do vođstva od 4:3. Kecmanović je zatim osvojio tri uzastopna gema i prvi set je dobio rezultatom 6:4.

Šelbaj je poveo 3:1 u drugom setu, ali je Kecmanović uspeo da izjednači na 3:3. Srpski teniser je u devetom gemu napravio novi brejk, a onda je servirao za pobedu. Međutim, Jordanac je uzvratio ribrejkom, a potom je na svoj servis poveo 6:5. Kecmanović je izjednačio na 6:6, a onda je do trijumfa stigao u taj-brejku, koji je dobio rezultatom 7:4.

Srpski teniser će u četvrtfinalu turnira u Banjaluci igrati sa pobednikom meča između Moldavca Radu Albota i Čeha Jiržija Lehečke.

Podsetimo, u četvrtfinalu će igrati i Novak Đoković i Dušan Lajović.

Srpska open se igra za nagradni fond od 562.815 evra.

Izvor: Tanjug