Novak moćan na startu Rolan Garosa: Imer lak zalogaj za Srbina

14:07 >> 20:07

0

Najbolji teniser sveta bez većih problema slavio na početku takmičenja

Copyright Tanjug/AP /Alessandra Tarantino

Napad na 18. grend slem trofej je počeo odlično. Novak Đoković je na startu Rolan Garosa ostvario laku pobedu protiv Šveđanina Mikaela Imera – 6:0, 6:2, 6:3.

Sledeći protivnik biće mu Rikardas Berankis. Biće to njihov treći duel, u prethodna dva je srpski igrač bio bolji.

Iz Pariza stiže glas: Četiri razloga zbog kojih je Đoković prvi favorit na Rolan Garosu

Mladi švedski igrač je na poslednji grend slem u sezoni stigao kao 80. reket sveta i to je bio dovoljan pokazatelj velike razlike u kvalitetu.

Novak je još jednom dokazao zbog čega je toliko dugo u vrhu i da su sva dešavanja iz Njujorka već arhivirana. Od samog starta je diktirao tempo, a dovoljno je reći da je u prva dva seta rivalu dopustio ukupno dva gema – 6:0, 6:2.

Priznanje Tonija Nadala mnogima se neće svideti, ali Novak može da bude ponosan

Mogao je i treći set da bude završen još brže da Imer nije sredinom seta vratio brejk (3:3), ali je to samo naljutilo Đokovića koji je osvojio tri naredna gema i stavio tačku.

Tok meč:

17:49 -Kraj meča.

Gotovo. Novak je brejkom završio set i prošao dalje.

17:44 Novaku se žuri

Đoković želi što pre da stavi tačku na meč. Dobio je osmi gem bez izubljenog poena i došao na korak do trijumfa – 5:3.

17:41 – Ekspresan povratak

Već u narednom gemu je Đoković vratio brejk. U seriji od nekoliko dužih poena i dužim razmenama udaraca se Novak odlično snašao i na kraju sjajnom bekhend dijagonalom pokazao da ne želi da se zadržava predugo na terenu – 4:3.

17:36 – Brejk Šveđanina

Imer se vratio u set. Oduzeo je servis srpskom igraču i izjednačio na 3:3.

17:30 Đoković preti, Imer se izvlači

Pripretio je Novak, došao do 15:30, ali je Imer uspeo da se izvuče iz te situacije i da ne dozvoli nove brejk šanse srpskom igraču

17:25 Novak odbranio napade Imera

Napao je Imer, došao do 40:40 u četvrtom gemu, Đoković se odbranio i potvrdio napravljen brejk – 3:1.

17:20 Šveđanin sve bolje igra, ali Novak pravi brejk

Prvi brejk u trećem setu, najbolji teniser sveta je napravio brejk u trećem gemu – 2:1

17:05 Đoković osvaja i drugi set

Koliko god da se Šveđanin trudi, Đokoviću ne može ništa. Najbolji teniser sveta je osvojio i drugi set – 6:2.

17:00 Kakav potez Imera, ali ni magija mu ne pomaže protiv Novaka

Teniser iz Švedske je pokazao da ima talenat izvevši sjajan potez, ali ni to ne pomaže kada je sa druge strane mreže najbolji na svetu. Još jedan brejk i Novak je nadomak osvajanja drugog seta – 5:2.

16:51 Prvi put Novak je izgubio servis, ali odgovor je bio brz

Imer je uspeo da oduzme Đokoviću servis u trećem gemu prvog seta. Usledila je jasna poruka da Đoković nema nameru da dopusti bilo kakvo neplanirano zadržavanje na terenu. Na brajk je odmah uzvratio ribrejkom – 3:2.

16:41 Da li ste znali? Imer igra u Novakovim patikama

Imer je verovatno želeo da se oseti kako izgleda kada si Novak Đoković. Zato je možda i izabrao da se Srbinu suprotstavi u patikama na kojima se nalazi logo Novaka Đokovića. Ali ništa mu ne pomaže. Novak je dobio dva uzastopna gema i sada vodi sa 2:1 u drugom setu.

16:36 Šveđanin je uspeo

Prvi put na ovom meču Imer je uspeo da osvojio gem. Prvi put na ovom meču Novaka je “izdao” jedan pokušaja drop-šota.

16:31 To je to. Novak je osvojio prvi set ove godine na Rolan Garosu

Nole osvaja prvi set. Ovo je igra mačke i miša. Novak je lako stigao do prvog seta na ovogodišnjem Rolan Garosu i to na impresivan način.

16:28 Još jedan brejk!

Treći put je Šveđanin servirao, treći put najbolji teniser svet mu je oduzeo servis. Još jedan brejk – 5:0.

16:26 Bez forsiranja Đoković stiže do ubedljive prednosti

Novak ne forsira, ali je razlika u kvalitetu očigledna. Đoković je impresivan – 4:0.

16:22 Nole vodi – 3:0

I opet brejk. Deluje da Šveđanin ne može ništa protiv Novaka. Sve zajedno igralo se tek deset minuta, a Novak je već na pragu osvajanja prvog seta na ovogodišnjem Rolan Garosu.

16:18 Potvrda brejka

Pripretio je Imer tokom drugog seta, ali Novak izgleda dobro na terenu. Kreće se bez problema – 2:0.

16:05 Imer odmah izgubio servis

Trenutna temperatura u Parizu je 18 stepeni Celzijusa. Da nije najprijatnije za igru svedoči i to što Novak nosi podmajicu dugih rukava. Međutim, ništa to nije uticalo na Novakovu igru. Lako je osvojio prvi set i to za samo dva minuta.