Novak pao nakon osvojenog seta: Muk, pa snažan aplauz za Srbina u Melburnu, ni sudiji nije ostao dužan (VIDEO)

21.01.2023

10:06

0

Autor: A. S.

Povrede mu ne daju mira, a ušao je i u sitnu raspravu

Novak Đoković - Copyright Tanjug/AP Photo/Aaron Favila

Mučio se Novak Đoković u prvom setu trećeg kola na Australijan openu u duelu sa Grigorom Dimitrovim, i do vođstva stigao tek nakon taj-brejka.

Iskusni Bugarin se pokazao kao tvrd orah, pa je u prvom setu prikazana odlična igra, ali detalj nakon set poena, zabrinuo je Novakove navijače.

Naime, u taj-brejku, pri Novakovom vođstvu od 8:7, Srbin je odigrao volej na mreži i završio na zemlji. Bio je to poen kojim je osvojio prvi set, ali je na početku drugog zatražio medicinski tajm-aut i tako dodatno uplašio svoj tim, s obzirom da već ima problema sa zadnjom ložom.

Ipak, po povratku na teren, pokazao je da nije ništa ozbiljno, kao i da cilja još jedan trijumf.

Inače, prvi set u Melburnu, obeležila je i sitna rasprava sa sudijom. Pri rezultatu 6:5 za Dimitrova, koji je pritom imao brejk šansu, sudija je opomenuo Novaka da je prekoračio vreme za servis.

Prilikom promene strana, tokom pauze, Novak je ušao u raspravu sa sudijom.

- Svaka ti čast, sjajno si to uradio, hvala ti - rekao je Đoković i dodao da se to desilo prvi put i da nije trebao biti opomenut, naročito što je bio ključan trenutak.