Cicipas eliminisao Medvedeva: Poslednje kolo daje nam polufinalistu!

Autor: A. S.

Novak je svoje mesto već obezbedio

Stefanos Cicipas - Copyright Tanjug/AP Photo/Antonio Calanni

Grčki teniser Stefanos Cicipas savlavao je Danila Medvedeva u drugom kolu grupne faze Završnog mastera u Torinu, i tako ostao u prilici da izbori polufinale.

Cicipas je slavio sa 2:1 (6:3, 6:7, 7:6) nakon dva sada i 23 minuta velike borbe.

Grka u poslednjem kolu čeka meč odluke i drugi Rus, Andrej Rubljov, koji je ranije danas poražen od Novaka Đokovića, dok će srpski teniser igrati sa Danilom Medvedevim, koji je sada na dva poraza, pa je osato bez šansi da se plasira u samu završnicu.

Nakon laganog prvog seta, koji je osvojio Cicipas, u nastavku je viđena neverovatna drama. Grk nije iskoristio tri meč lopte, pa je ovaj set rešen u taj-brejku i to sa 13:11 za Medvedeva.

A u trećem, ponovo drama. Medvedev je bio motivisan, ali Grk nije odustajao, pa je viđen još jedan taj-brejk, a u njemu je Cicipas protutnjao, 7:1.

Novak je obezbedio plasman u polufinale, ali će se na još jednog iz grupe sačekati ipak do poslednjeg meča.