21:42

0

Na redu je Siner

0MET1668 - Copyright MN Press

Srpski teniser Miomir Kecmanović priredio je veliko iznenađenje i senzaciju na startu mastersa u Sinsinatiju.

U prvom kolu, Kecmanović je savladao 14. tenisera sveta i šampiona turnira u Montrealu, Španca Pabla Karenjo-Bustu, a nakon neviđene drame, rezultat je bio 1:6, 7:5, 7:6(4).

Loše je Kecmanović ušao u ovaj meč, te prvi set ubedljivo izgubio. Delovalo je da će biti lako poražen, ali se u drugom izdigao i nakon seta na razliku izjednačio.

A potom je usledila ravnopravna borba, iako je Srbin imao više prilika za brejk. Nije iskoristio poklone rivala, ali nije ni Karenjo-Busta iskoristio tri brejk šanse u istom gemu, te je usledio taj-brejk.

Španac je tu bio "potučen", pa Kecmanović slavi šesnaestinu finala, u kojoj ga čeka još jedan neugodan rival, Italijan, Janik Siner.