0

Danilovićeva savladala domaću teniserku posle velike drame u Lozani

wta-srb-open-138 - Copyright MN Press

Još jedan ekstremno "lud" meč odigrala je naša teniserka Olga Danilović. I još jednom pobedila!

Srpkinja će igrati u polufinalu turnira u Lozani pošto je savladala domaću teniserku Simonu Valtert sa 6:4, 4:6, 7:6(5) posle dva sata i 40 minuta velike borbe.

Danilovićeva je imala vođstvo od 6:4 i 2:0 u drugom setu, ali je tada usledio pad u njenoj igri, pa je Švajcarkinja uz dva brejka stigla do izjednačenja.

Srpkinja je brejkom otvorila odlučujući treći set, ali je potom izgubila naredna dva servis gema.

Danilovićeva je uspela da se vrati u meč u 10. gemu trećeg seta, kada je rivalka servirala za trijumf, a potom i da meč uvede u taj-brejk.

U odlučujućem periodu igre Olga je pokazala jače živce i stigla do mesta među četiri najbolje teniserke u Lozani.

Danilovićeva će u polufinalu turnira serije 250 na šljaci igrati protiv Anastasije Potapove iz Rusije koja je bila bolja od Nemice Jule Nimajer sa 6:4, 6:2.

Ukupan nagradni fond turnira u Švajcarskoj iznosi 251,750 dolara.