16:53

0

Sada je čeka duel sa Mađaricom za plasman na Rolan Garos

20210519npKrunic12 - Copyright MN Press

Srpska teniserka Aleksandra Krunić pobedila je Amerikanku Grejs Min sa 2:1 (3:6, 7:5, 7:5) u drugom kolu kvalifikacija za Rolan Garos i sada joj predstoji još jedan meč za plasman u glavni žreb Otvorenog prvenstva Francuske.

Protivnica u tom duelu biće Reka-Luka Jani iz Mađarske, koja je sa 2:1 (6:7, 7:5, 6:3) eliminisala Džejmi Furlis iz Australije.

Meč između Krunićeve (117. na WTA listi) i Min (182. na listi) je trajao dva sata i 22 minuta. U drugom setu viđeno je više brejkova, kojih je ukupno bilo sedam.

Povela je Amerikanka sa 3:0 uz dva brejka prednosti, Srpkinja je smanjila na 3:1, zatim je uzvratila Min, za 4:1. a povela je i sa 5:3. Posle toga, Krunićeva je vezala četiri gema, za 7:5.

U odlučujućem setu Krunić je prva oduzela servis protivnici, ali je zatim dva puta zaredom poklekla. Ipak, uspela je da se vrati i izjednači na 3:3. Do rezultata 6:5 nije bilo brejkova, a Krunić je u poslednjem gemu iskoristila prvu brejk, set i meč loptu.

Prošle godine titulu je osvojla Čehinja Barbora Krejčikova.