Srbi polovični u Rimu: Lajović ispao, Đere prošao - moguć srpski susret u trećem kolu

20:49

0

Bili su to mečevi prvog kola

0MET2055 - Copyright MN Press

Masters turnir u Rimu otvoren je danas, a Srbija je imala dva predstavnika, koji su pak upisali polovičan učinak.

Laslo Đere je igrao protiv Borne Ćorića i slavio nakon tri seta, 6:2, 6:7, 6:2, dok je Dušan Lajović izgubio od Aleksa De Minora sa 4:6, 1:6.

Lajović je doživeo težak poraz u neugodnom meču. Dobro je krenuo u prvom setu, držao se do 2:2, a onda je Australijanac pojačao u napadu i iskoristio greške koje je Duci nizao.

U drugom je veoma brzo bilo jasno koliko je loše, te da je kraj sve bliži. De Minor je stigao do brejka, pa još jednog i priveo set kraju, 6:1.

Đere je pak već na startu morao da se bori sa brejk šansama, a nakon što je sačuvao svoj servis, oduzeo je rivalov, koji je potom i potvrdio. Brzo je poveo sa 4:2, te uzeo prvi set.

Međutim, Ćorić je igrač sa dovoljno iskustva, te je pronašao način da se vrati, te drugi set uvede u taj-brejk, a potom u trileru dođe do izjednačenja.

Ipak, oscilacije u igri su hrvatskog tenisera koštale boljeg rezultata, dok je sa druge strane Đere koristio greške rivala i plasirao se u drugo kolo.

Njegov naredni rival biće Sten Vavrinka.

Zanimljivo, pobednik tog susreta ide na boljeg iz duela između Aslana Karaceva i Novaka Đokovića.