Uspešan start Srbina u Rimu: Krajinović počistio Amerikanca!

11:44

0

Naš teniser pobedio Fransisa Tijafoa sa 2:0, sledi duel sa Rubljovim

Tan2022-1-3_101348953_0 - Copyright Tanjug/AP Photo/Steve Christo

Filip Krajinović uspšeno je startovao na Masteru u Rimu. Srpski teniser plasirao se u drugo kolo pobedom nad Amerikancem Frensisom Tijafom sa 2:0 (7:6 i 7:6).

On će u narednoj rundi igrati protiv na šestog nosioca Andreja Rubljova koji je u provm kolu slobodan.

Zanimljivo da je Fića oba seta dobio posle taj-brejka, što dovoljno govori koliko je bio skoncentrisan onda kada je bio najvažnije.

U prvom je Krajinović dobro držao svoj servis, iako je imao da spasi četiri brejk lopte.

Taj-brejku prvog seta je dobio 9:7 ali je imao priliku da taj deo meča reši mnogo ranije s obzirom na to da je imao prednost 5:2 i tek je treću set loptu iskoristio.

U drugom setu Tijafo počinje bolje jer je brzo napravio brejk, a srpski teniser je uzvratio u osmom gemu kada je izjedančio na 4:4.

Kasnije je Fića imao i meč loptu na servis protivnika, ali je opet išao u taj-brejk.

U njemu je bilo 4:3 za Tijafoa kada je Krajinović zaređao sa četiri poena i tako je dobio taj deo igre 7:4.