07:58

0

U drugom kolu Indijan Velsa igraće i Krajinović i Đere

kecmanovic - Copyright MN Press

Srpski teniser Miomir Kecmanović plasirao se u drugo kolo mastersa u Indijan Velsu pobedom nad Lijamom Broudijem rezultatom 6:4, 4:6, 6:4, posle dva časa i 14 minuta igre.

Kecmanovića u narednoj rundi očekuje duel protiv Hrvata Marina Čilića, koji je propustio prvo kolo.

Ipak, Kecmanović je morao da se pomuči do druge runde. Kvalifikant iz Velike Britanije je napravio priličnih problema srpskom igraču.

Nakon što je prvi set otišao na stranu Kecmanovića, zahvaljujući jednom brejku, Broudi je uzvratio na identičan način.

A u odlučujućem setu, Kecmanović se suočio sa tri brejk lopte, ali priliku je iskoristio u devetom gemu i tako potvrdio pobedu.

Iako susret prvog kola, evidentno je oduševio publiku, koja je nekoliko minuta aplaudirala nakon meča. Komentari na društvenim mrežama, takođe su veoma pozitivni, kada se govori o susretu Srbina i Britanca.

U drugom kolu mastersa, igrače i Filip Krajinović i Laslo Đere.