Srbija prvak Evrope! Roksa i Kepa bez premca u PES-u

21:46 >> 21:53

0

Reprezentacija Srbije u finalu bolja od Poljske

Copyright Promo/FSS

Reprezentacija Srbije postala je šampion Evrope u video fudbalskoj simulaciji UEFA PES 2021! Tim Fudbalskog saveza Srbije u sastavu Marko Rosić „Roksa“ i Stefan Slavković „Kepa“  bili su vice-prvaci Evrope na prethodnom UEFA turniru, a sada su osvojili evropsko zlato i pristojnu novčanu nagradu.

U finalnom meču su savladali Poljsku sa 2-1 u pobedama, tako što je Marko Rosić doneo odlučujući trijumf (3:0). Srpski majstori sa džojstikom su prethodno u grupnoj fazi bili prvi ispred Poljske, Crne Gore i Turske, zatim su bili bolji od Grčke u četvrtfinalu.

Borbu za finale vodili su protiv Francuske, a onda na kraju slavili u meču sa Poljskom za titulu prvaka Evrope.

– Konačno, prvo mesto! Uvek smo završavali kao drugi, treći ili četvrti. Naš prvenstveni cilj bio je plasman u polufinale, bili bismo srećni i time, ali smo igrali perfektne mečeve u polufinalu protiv Francuske, a potom i protiv Poljske koja se iznenađujuće našla u finalu – rekao je Stefan „Kepa“ Slavković po završetku finala.