Senzacija na Evropskom prvenstvu: Olimpijski pobednik ispao u osmini finala, autsajder šokantno slavio!

13.09.2021

19:43 >> 19:54

0

Ovo stvarno nije niko očekivao

Copyright Printscreen/YouTube

Ovogodišnje Evropsko prvenstvo za odbojkaše nam je donelo prvo veliko iznenađenje – olimpijski pobednik Francuska ispala je već u osmini finala.

Domaćin Češka je kao potpuni autsajder pobedila ogromnog favorita i verovatno najbolju ekipu sveta u samo tri seta! Na kraju je bilo 3:0 (25:22, 25:19, 34:32).

Francuska ekipa je skoro ista kao ona koja je uzela zlato u Tokiju. Bila je dominantna u grupnoj fazi, gde je izgubila samo jedan set u pet utakmica i delovalo je da nezadrživo hitaju ka evropskoj kruni, svojoj drugoj u istoriji.

Ipak, iako tim nije menjan, selektor Loran Tili je ostao da radi u Japanu, a na njegovo mesto došao je legendarni Brazilac, temperamentni Bernando Rezende.

Ništa nije vredelo. Češka je pred 5.000 bučnih navijača u Ostravi napravila pravu senzaciju. Domaćin je u grupi pobedio favorita Sloveniju, a posle je gubio od autsajdera Bugarske i Belorusije, tako da je jasno da je reč o pravoj pravcatoj “mini”.

Sada će Slovenija u četvrtfinalu imati priliku da im se revanšira za poraz u grupi.