Preko imenjaka do četvrtfinala: Krajinović u Hamburgu ređa pobede nad Nemcima

14.07.2021

13:33

0

Meč je trajao dva sata i 25 minuta

Filip Krajinović se plasirao u treće kolo, odnosno četvrtfinale ATP turnira u Hamburgu.

Srpski teniser, 44. na ATP listi je savladao Nemca Filipa Kolšrajbera rezultatom 2:1 (7:5, 4:6, 6:3) posle dva sata i 25 minuta igre. Za plasman u polufinale igraće protiv pobednika u duelu Stefanosa Cicipasa i Dominika Kepfera.

U prvom setu, brejk je viđen tek u poslednjem gemu, srećom u korist Krajinovića. Pre toga, u šestom gemu, naš igrač je spasio dve brejk prilike. U drugom setum takođe samo jedan brejk. U devetom gemu, Nemac (117. na ATP listi) je iskoristio treću brejk loptu, za prednost od 5:4. U narednom gemu samo je potvrdio brejk.

Odlučujući set počeo je odlično po Krajinovića, pošto je uz jedan brejk poveo sa 3:0. U šestom gemu novi brejk Srbina, za 5:1. I kada je imao meč loptu, Krajinović nije uspeo. Nemac je napravio brejk i smanjio na 5:2. Novih brejkova nije bilo, pa je ova deonica završena rezultatom 6:3.

Podsetimo, u prethodnom kolu je pobedio još jednog Nemca, Danijela Altmajera.