Ovo je pravi Siti: Šampion "uništio" Norič, prvenac najskupljeg igrača Premijer lige

15:55 >> 19:46

0

Nešto ranije Liverpul je savladao Barnli

Copyright Tanjug, AP Photo/Rui Vieira

Posle poraza u uvodnom kolu Premijer lige, Mančester siti se vratio u velikom stilu. U meču drugog kola, na svom stadionu je savladao Norič sa čak 5:0.

Za branioca titule u šampionatu Engleske je počelo odlično, pošto golman gostiju Tim Krul ubacio loptu u sopstvenu mrežu. To se desilo u sedmom minutu, da bi u 16. Feranu Toresu pogodaj bio poništen zbog prekršaja u napadu. Zatim je novajlija u redovima Sitija, Džek Griliš dao prvenac, a asistenciju je upisao Gabrijel Žesus. Igrao se 22. minut.

U nastavku meča na “Etihadu” u strelce su se upisali i Ajmerik Laporte, Rahim Sterling i Rijad Mahrez. Alžirac je u 75. minutu zamenio Griliša, a strelac je bio u 84. minutu.

Pobedu je upisala i Aston Vila, nad Njukaslom od 2:0. Bez golova je bilo u okršaju Kristal Palasa (Luka Milivojević nije igrao) i Brentforda, a znatno efikasnije je bilo u okršaju Lidsa i Evertona. U duelu ekipa na čijim klupama su dva iskusna trenera, Marselo Bjelsa i Rafa Benitez bilo je 2:2.

Gosti iz Liverpula su dva puta vodili, ali Mateuš Klih i Rafinja nisu dozvolili da ostanu bez ijednog boda.