Ovaj dečak ima samo 17 godina, a kakvim lobom je doneo pobedu Vojvodini! Kao legendarni Karel Poborski (VIDEO)

0

Autor: Milan Nastić

Novosađani pobedili Panavežis sa 1:0 golom Uroša Kabića

Copyright Uroš Kabić/Printscreen

Fudbaleri Vojvodine uspeli su da se plasiraju u treću rundu kvalifikacija za Ligu konferencija, pobedom na svom stadionu nad Panevežisa sa 1:0 i to golom u 95. minutu.

Novosđani su tako u dvomeču slavili protiv Litvanaca sa 2:0, a čovek odluke je bio 17-godišnjak Uroš Kabić koji je prelepim golom savladao gostujućeg golmana.

Ipak, Vojvodina je imala sreće, jer su fudbaleri Panevežisa imala čistu šansu u 88. minutu, ali golman Simić je uspeo da odbrani.

Gosti su imali još jednu priliku u 91. minutu, pogrešio je čuvar mreže domaće ekipe, ali na sreću našeg predstavnika lopta je pogodila stativu.

Nakon toga sledi brza kontra Vojvdine preko talentovanog Kabića koji je lobom savladao golmana Litvanaca i doneo neviđenu radost domaćim navijačima, koji su tri godine čekali da njihova ekipa odigra evropsku utakmicu.

Gol mladog Uroša Kabića podsetio je zbog sjajnog osećaja za udarac i golmanov položaj podsetio je na majstorstvo Čeha Karela Poborskog protiv Portugala na EP 1996. godine u Engleskoj.

Vojvodinu u narednom kolu kvalifikacija čeka LASK, mnogo teži protivnik nego što je klub iz Litvanije.