Hrabre Srpkinje preokretom slavile u balkanskom klasiku: Crna Gora je pala u finišu!

16:36

0

Rukometašice u Granoljersu igraju mečeve za drugu fazu

Uroš Bregar tokom meča Srbija - Slovačka - Copyright MN Press

Rukometašice Srbije slavile su u prvom susretu druge grupe Svetskog prvenstva nakon preokreta, savladana je Crna Gora rezultatom 27:25 (18:14).

Srbija je bila oslabljena bez sjajnog beka, Jovane Kovačević, ali su nakon četiri poraza od Crnogorki, prekinuli seriju protiv ekipe koju su danas vodile Itana Grbić i Jovanka Radičević.

Nije dobro Srbija otvorila meč. Crnogorke su sa dva brza gola, kontrolisale dešavanja na terenu, dok su Janjušević i Stoiljković donele izjednačenje. Kako je susret odmicao, Crnogorske su bile sve sigurnije, razigrala se iskusna Jovanka Radičević, te su ponovo vratile dva gola prednosti, kao iz trećeg minuta.

Radojević je prekinula seriju rivala, ali ne zadugo. Grešila je Srbija u odbrani, dok je i u napadu bilo propusta u organizaciji. Crnogorke su koristile svaku priliku, a podršku im je pružala i sjajna odbrana, u prvih 13 minuta, čak četiri zicera "skinuo" je odličan golman.

Na gol Srbije, vratila se Risović, pogađale su Radojević i Stoiljković, pa je ekipa Uroša Bregara bila u igri. Ali, svaki nalet Srbije, sekla je Jovanka Radičević na drugoj strani, koja svakim minutom na terenu pokazuje da je izrazito kvalitetan igrač. Do kraja prvog poluvremena, Crna Gora je otišla i na sigurnih +4, 18:14.

Drugi deo susreta, Srbija je znatno bolje otvorila, odbranom Jovane Risović. Mlade igračice tima Uroša Bregara unele su dodatnu energiju, pa je Srbija smanjila zaostatak. Međutim, crveni karton za Mariju Jovanović, na trenutak je poljuljao našu ekipu. Sjajna Jovanka Radičević "rešetala" je i u drugom delu meča, ali su Stoiljković i Radojević odgovarale. Na deset minuta do kraja, Janjušević je preuzela odgovornost i dovela Srbiju na -1.

U momentima kada je Srbija krenula po izjednačenje, Itana Grbić je morala iz igre, pa je nalet našeg tima bio krunisan pogotkom Lovrić! Sudije su podigle ruku za pasivan napad, a onda je Liščević pronašla usamljeno krilo, 24:24.

Golmani su u nastavku bili na visokom nivou, ali je Janjušević pronašla mesto da još jednu loptu smesti u rivalsku mrežu, za potpuni preokret. Stigla je potom srpska ekipa i do dva gola prednosti, Liščević je probila kroz sredinu, te je rezultatom 27:25 okončan susret.

Naredni rival Srbiji biće reprezentacija Francuske, a taj susret na programu je za dva dana.

U prvom susretu nove grupe, ranije danas, Rusija i Slovenije su remizirale, 26:26.

Blog uživo:

Drugo poluvreme:

60. minut - Odbrana Srbije, 27:25!

58. minut - Janjušević je blokiralae šut sjajne Grbićeve, Srbija je krenula u kontrri, a mlada Stamenić vratila prednost, 25:26. Kada je bilo najvažnije, Liščević je probila i donela +2!

56. minut - U momentima kada se lomio rezultat, golmani oba tima su bila na visokom nivou

54. minut - Preokret Srbije! Janjušević je prošla kroz sredinu, 24:25

52. minut - U momentima kada je Srbija krenula po izjednačenje, Itana Grbić je morala iz igre, pa je nalet našeg tima bio krunisan pogotkom Lovrić! Sudije su podigle ruku za pasivan napad, a onda je Liščević pronašla usamljeno krilo, 24:24

50. minut - Odlična odbrana Risović i Srbija je krenula u napad za -1. Na deset minuta do kraja, pogodila je Janjušević, srpska reprezentacija je sada jurila preokret, 24:23

46. minut - Nakon prekršaja nad Janjušević, Radojević je pogodila sa sedam metara, 23:21, ali Srbiji je falila i nešto bolja odbrana, kao i realizacija sa pozicije pivota

43. minut - Nakon tajm-auta, pravovremeno je lopta stigla do Stoiljković, koja je sačuvala aktuelan rezultat za Srbiju

42. minut - Rezultat se nije menjao, ali su pojedine sudijske odluke, na obe strane, bile zanimljive

39. minut - Direktan crveni karton za Mariju Jovanović zbog povlačenja Itane Grbić. Jovanka Radičević je bila sigurna sa penala, 21:18

37. minut - Dva vezana pogotka Tamare Radojević i Srbija je ponovo bila u igri

34. minut - Jovanka Radičević je pravila razliku u ovom susretu

32. minut - Znatno bolje je Srbija otvorila drugo poluvreme. Obrana Risović, pa pogodak Lovrić, ali je onda usledila i izgubljena lopta

Prvo poluvreme:

30. minut - Radojević je u finišu ključan igrač Srbije, ali Radičević je neverovatna i ne greši, pa je na poluvremenu rezultat bio 18:14

26. minut - Pogotkom Tamare Radojević iz sedmerca, Srbija je ponovo vratila -2, ali je sa bele tačke bila sigurna i Jovanka Radičević, 16:13

23. minut - Mlade snage Srbije, Stamenić i Lovrić su držale ekipu u igri, međutim i Grbić na drugoj strani je bila sigurna, 14:11

21. minut - Na majstoriju Liščević, odgovorila je Radičević. Sjajan rukomet se igra u Granoljersu, publika može da uživa u odličnim potezima na obe strane

19. minut - Crnogorke su se branile bez golmana, što je Risović iskoristila i vratila Srbiju u igru, 10:9. Ali, Jovanka Radičević igra na visokom nivou  i ovaj šampionat, te je sa dva brza gola, smirila nalet ekipe Uroša Bregara

17. minut - Na golu Srbije stala je Jovana Risović, međutim, Crnogorke sa krila nisu promašivale. Na -3, našu selekciju je vratila Stoiljković

14, minut - Srbija sve bolja u odbrani, ali golman Crne Gore je bez greške, "skinula" je četvrti zicer našim reprezentativkama

11. minut - Seriju rivala prekinula je Radojević, međutim, Crnogorke su odmah odgovorile, 8:5

10. minut - Jelena Agbaba je na dva minuta napustila igru, što je Jovanka Radičević iskoristila i sa penala donela prvi +2

9. minut - Naše rukometašice greše u otvorenim prilikama, sa druge strane pak, sigurna je Graovac

7. minut - Igra se gol za golom. Crnogorke lakše stižu do pogotka, u timu Srbije se za sve pitaju Stoiljković i Liščević, 4:4

4. minut - Janjušević je bila precizna nakon deveterca, a Stoiljković je donela izjednačenje, 2:2

3. minut - Crna Gora nakon sigurnijih napada vodi sa 2:0. Srbija se muči u organizaciji napada. Utakmicu na golu Srbije otvorila je Kristina Graovac