Maler: Rukometaše Partizana jedan gol koštao osmine finala u Evropskom kupu

18:43

0

Gol odluke na 45 sekundi do kraja postigao je Stefan Mihail Huta

20180510vmMaksicN - Copyright MN Press

Rukometaši Partizana eliminisani su na korak od osmine finala EHF Evropskog kupa.

Crno-beli su u revanšu 1/16 finala poraženi u Rumuniji od ekipe Minaur Baja Mare sa 28:23, te im beogradska pobeda sa 30:26 u ovom trenutku nije bila od značaja.

Rumunska ekipa je bolje otovrila susret na svom terenu. Nakon početnog vođstva od 4:1, Partizan im je ubrzo odgovorio, te do kraja poluvremena sjajno parirao, pa je na pauzi rezultat bio 11:11.

Ipak, igrači trenera Nenada Maksića nisu uspeli da izdrže pritisak i pozitivan rezultat koji je bio na snazi do samog finiša.

U poslednjim minutima, domaćini su mini serijom od 4:1 nadoknadili minus iz Beograda, a kako se ispostavilo, odlučujući pogodak na 45 sekundi do kraja postigao je Stefan Mihail Huta.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Milan Kotrč sa 12 pogodaka iz 13 pokušaja, a Stevan Vujović i Stefan Vujić su imali po četiri.

Crno-bele su predvodili Nikola Ivanović i Aleksa Maksić sa po šest golova, a Nemanja Živković je upisao četiri.