Na Banjici neizvesno do poslednjeg minuta: Crveno-bele dame bolje u derbiju

13:45

0

U drugom ovosezonskom derbiju, Zvezda je slavila sa 15:11

261664687_366497765274765_8168488502631858036_n - Copyright 24sedam

U derbiju trećeg kola Prvenstva Srbije za vaterpolistkinje, Crvena zvezda je u derbiju na Banjici savladala Partizan rezultatom 15:11 (1:2, 2:1, 5:5, 7:3), pa sada ima učinak od dve pobede i jednog poraza.

Crno-bele su u drugom ovosezonskom derbiju, bile znatno motivisanije, te su sredinom prve deonice vodile sa 2:0, posle golova Mile Gluščević. Nalet domaćina, prekinula je Iva Lujić, da bi Ana Mamoglu početkom drugog perioda donela preokreta sa dva vezana gola.

Ipak, na pauzi je bilo neizvesno, 3:3, a delom zaslužna za takav rezultat bila je i gostujuća odbrana u situacija sa igračem više.

U nastavku, Zvezda je bolje krenula, pa su za minut i po stigle do dva pogotka, preko Tijane Lukić i Sesilije Diaz Mesa, za 5:3.

Ali, ni tu nije bio kraj. Partizan se vratio u igru golovima Mile Gluščević (5:5). Usledili su golovi i Teodore Rudić, za novu prednost crno-belih dama, a u veoma zanimljivoj završnici trećeg perioda viđen je po još jedan gol na obe strane, 8:8.

Neizvesnost je potrajala do samog kraja utakmice. Najpre su Hristina Ilić i Ana Mamoglu bile precizne za 10:8, a tu razliku su održavale Sesilija Diaz Mesa i Tijana Lukić. U poslednja dva minuta se ušlo sa vođstvom Zvezde od 12:10, a tačku na utakmicu stavile su Diaz Mesa i Tatjana Teodorović, za konačnih 15:11.

24sedam

Najefikasnija je bila Kubanka u sastavu Zvezde sa pet golova, dok je Grkinja Ana Mamoglu postigla četiri. Po dva puta su precizne bile Tijana Lukić i Hristina Ilić, a po jednom su mrežu zatresle Tatjana Teodorović i Iva Lujić.