Slavi, Srbijo! Andrej Barna osvojio bronzu na Evropskom prvenstvu! Anja Crevar četvrta na Starom kontinentu!

19.06.2024

20:11

0

Sjajan rezultat našeg plivača i odlična uvertira u Olimpijske igre u Parizu

Andrej Barna - Copyright Tanjug/AP Photo/Darko Bandic

Srpski plivač Andrej Barna osvojio je bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu u Beogradu.

Barna je u disciplini 100 metara kraul zauzeo treću poziciju i tako osvojio prvo odličje za Srbiju na Evropskom prvenstvu u vodenim sportovima koje se održava u glavnom gradu Srbije.

Tanjug/AP Photo/Darko Bandic

Srpski plivač je trku okončao vremenom 47,66 sekundi. Zlatnu medalju osvojio je Rumun David Popovići vremenom 46,88, a srebrnu Mađar Nandor Nemet sa vremenom 47,49 sekundi.

Da sve bude još lepše po domaću publiku medalje je uručio naš proslavljeni vaterpolista Vanja Udovičić, nekadašnji ministar sporta, a danas na funkciji potpredsednika Evropske federacije vodenih sportova.

Sjajna uvertira našeg plivača pred izazove koji ga očekuju na Olimpijskim igrama u Parizu.

Naša plivačica Anja Crevar zauzela je četvrto mesto u finalu trke na 4x100 mešovito vremenom 4:46.23. Zlato je odnela Izraelka Anastasija Gorbenko, srebro Vivijen Džakl, a bronzu čuvena Zuzana Jakaboš.

Izvor: tanjug