Korak bliže Olimpijskim igrama: Odbojkaši Srbije bolji od Irana, Orlovi osvojili 5 FIVB bodova!

23.05.2024

07:22

0

Japan naredni protivnik našoj reprezentaciji

Odbojkaši Srbije - Copyright Profimedia/IPA/SIPA

Odbojkaši Srbije ostvarili su pobedu na startu šeste Lige nacija, pošto su u dvorani Marakanazinjo u Rio de Žaneiru savladali Iran rezultatom 3:1 (27:25, 17:25, 25:19, 25:18).

Poslednji meč 1. kola nije doneo spektakularnu odbojku, ali je Srbija u trećem i četvrtom setu odigrala na visokom nivou i najavila mnogo bolje partije u nastavku turnira.3

Pobeda je donela Orlovima 5 bodova na FIVB rang-listi, za ostanak na poziciji koja vodi na Olimpijske igre, sa devet bodova prednosti u odnosu na Kubu.

Srbija će u četvrtak, od 22:30 časova, na megdan Japanu, sada već velikom dužniku, koji je još u oktobru obezbedio plasman na OI. Prilika je to da se naši momci novom pobedom dodatno približe Parizu, što je i primarni cilj generacije, koja verovatno u ovom sastavu poslednji put igra zajedno.