19:13 >> 19:15

0

Norvežanke osvojile EP, Hrvaticama bronza

Copyright Tanjug/Henning Bagger/Ritzau Scanpix via AP

Ženski rukomet ima novog evropskog vladara, pošto su u finalu EP u Danskoj, Norvežanke savladale dosadašnje kontinentalne šampionke Francuskinje 22:20 (14:10).

Norvežanke su već u prvom poluvremenu nagovestile konačan epilog meča, ali reprezentativke Francuske nisu htele tek tako da prepuste tron i serijom 6:1 uspele su da deset minuta pre kraja izjednače rezultat, a potom i dođu do gola prednosti – 18:17.

Ipak, sam finiš meča pripao je Norvežankama, koje je do evropskog trona, sa dva gola u završnici meča, dovela Nina Mork.

Norvešku su do zlata, pored Mork, vodile Veronika Krinstijansen, Stine Skogrand (sve tri po četiri pogotka), uz izvanrednu Margaretu Silje Solberg između stativa.

Bronzanu medalju osvojila je reprezentacija Hrvatske, koja je u borbi za treće mesto pobedila domaćina Dansku sa 25:19.