Šteta! Mladi delfini poraženi u finalu SP i to ubedljivo!

17.06.2023

19:35

0

U meču za treće mesto Amerikanci pobedili Grke sa 11:6, a za nas je kobna bila treća četvrtina

Luka Gladović - Copyright MN Press

Mlada vaterpolo reprezentacija Srbije odigrala je finalnu utakmicu na Svetskom prvenstvu protiv Mađarske i izgubila sa 12:7. Tako, naši mladi delfini moraju da se zadovolje svetskim srebrom, odnosno nisu uspeli da odbrane tron.

Ispostavilo se da je u Bukureštu ključna bila treća četvrtina.

Posle 3:3 i 2:1 za Mađare, u ovu deonicu se ušlo sa golom zaostatka, ali su onda Mađari tada slavili sa 3:0.

Tako da je na početku poslednje četvrtine bilo 8:4 za Mađare koji su zatim poveli i sa 9:4. To je bila i najava ubedljivog poraza, koji je malo ublažen. U toj deonici je bilo 4:3 za Mađare.

Za Srbiju je Petar Stanić dao tri gola, dva puta se u strelce upisao Viktor Jauković, a po jednom Bogdan Brešćanski i Luka Gladović. Za Mađare, po tri gola su dali David Tatrai i Vince Pal Vigvari.

U meču za treće mesto Amerikanci pobedili Grke sa 11:6.