0

Autor: A. S.

Ekipa Tonija Đerone igrala je i bez povređenog Nikolića

Rukometaši Srbije - Copyright Profimedia

Rukometaši Srbije savladali su selekciju Argentine u pretposlednjem meč u drugoj grupi na Svetskom prvenstvu sa 28:22. Nagrada igraču utakmice, ovog puta otišla je u ruke Marka Milosavljevića.

Shvatili su igrači Srbije važnost ovog meča, ali u uvodnim minutima bili su primetni tragovi poraza od Norveške

Sporije su krenule obe ekipe, bilo je jasno da ovaj susret neće biti naročito efikasan, a Argentinci su se bolje snašli i vodili. Tek u osmom minutu, Srbija je preko Vorkapića stigla do preokreta, 4:3. Imao je mladi Vorkapić odličnu sekvencu kako u odbrani, tako i u napadu, a pritom je i Cupara branio odlično, pa je Orlovima bilo znato lakše.

Međutim, taman kada je Radivojević doneo +2, Argentinci su dobili igrača više, pa je usledila rezultatska klackalica, koja je okarakterisala celo prvo poluvreme, koje je takođe prošlo i u znaku sumnjivih odluka sudijskog para.

Dosta žalbi ulagala je Srbija na njihove odluke, ali nisu urodile plodom. Na kraju, Srbija je posle pola sata igre imala prednost od 12:10 zahvaljujući greškama rivala.

U nastavku, potpuno drugačija Srbija, znatno agresivnija, rešena da pobedi po svaku cenu sa što većom razlikom. Na gol liniju stao je Dejan Milosavljev, koji je odmah skinuo nekoliko šuta rivalima, a Radivojević i Borzaš su bili sigurni, pa je prednost Orlova bila u porastu.

Osveženje za Srbiju bili su Stefan Dodić i Vanja Ilić, koji su načinili veliku promenu u napadu, pa je ovaj meč rutinski priveden kraju. Na nekih desetak minuta do kraja, Argentina je zapretila i smanjila razliku na četiri gola, ali pitanje pobednika se nije postavljalo.

Na kraju, Srbija je slavila sa 28:22 i tako ostala u prilici da se nada prolasku u četvrtfinale, ali i da izbori kvalifikacije za Olimpijske igre.

Blog uživo

Drugo poluvreme

60. minut - Srbija sigurna, pobeda nas ostavlja u igri za četvrtfinale, ali i plasman u kvalifiakcije za Olimpijske igre, 28:22.

58. minut - Četvrti pogodak Milosavljevića, neverovatan skok i snažan šut za 27:20. Na drugoj strani, Lombardi promašuje sa sedam metara

56. minut - Vanja Ilić bez promašaja, iz gotovo mrtvog ugla za 26:19! Argentinci imaju igrača manje, ali i sedmerac, 26:20

54. minut - Srbija već rutinski odrađuje posao. Pogodio je Milosavljević, pa je usledila dobra odbrana Orlova, ali i potom golman Argentine skida zicer Radivojevića, što su Gaučosi i kaznili, 25:19.

52. minut - Evo i prvog gola Radivojevića iz igre, 24:17, a pogađaju i Argentinci sa krila, -6

50. minut - Milosavljev niže odbrane, 22:17, a Milosavljević stiže do prvog gola, ponovo je +6

48. minut - Sudije nisu sankcionisale povlačenje Marsenića, pa je Argentina imala otvorenu kontru. Ipak, Martinez se nije pokazao

46. minut - Gaučosi su rešili da nam ne poklone pobedu, ali ni tim Tonija Đerone ne posustaje, Orbović na asistenciju Vanje Ilića vraća +5. Ponovo Simonet, 21:17

44. minut - Martinez potpuno sam, Argentina preti, 19:15. Ali, uzvraća i Orbovć, +5

42. minut - Raspala se igra Argentine nakon još jednog pogotka Vanje Ilića sa krila, Srbija polako krči sebi put ka pobedi, 19:13. Pozivaju Argentinci tajm-aut, nakon koga su i stigli do pogotka, -5

40. minut - Tandem Dodić - Pešmalbek igra ponovo donosi gol Srbiji, 18:13. Gaučosi teško dolaze do pogotka

38. minut - Argentinci pogotkom golmana Bara preko celog terena koriste rizik Srbije da igra sa praznim golom, 17:13, ali nema previše razloga za brigu.

37. minut - Popović pravi faul za dva minuta i sedmerac, prilaze Argentinci na -4. Borzaš siguran za 17:12, a potom i dobar u odbrani. Ovaj period igre pripada ekipi Tonija Đerone.

36. minut - Ponovo je fauliran Pešmalbek na šutu i ponovo je Radivojević bio precizan, 16:11.

35. minut - Vanja Ilić je pravo osveženje za igru Srbije, na oba dela terena. Gaučosi su sa igračem više stigli do prvog pogotka i to  kada je dosuđen sedmerac zbog odbrane iz golmanovog prostora, 15:11

34. minut - Milosavljev skida zicer i otvara kontru za Vanju Ilića, 15:10! Borzaš pravi faul za dva minuta

33. minut - Sedmerac za Srbiju, Dodić je dodao do Pešmalbeka, koji je srušen pri šutu, a Radivojević nije zadrhtao, 14:10

31. minut - Nastavlja se meč, na golu Srbije sada je Dejan Milosavljev. Dodić otvara poluvreme golom iz kontre, 13:10, to je ujedno i najveća prednost Orlov ana ovom meču

Prvo poluvreme

30. minut - 12:10, Ilić je iskoristio prazan gol Argentinaca

29. minut - Bozraš sa igračem više vraća prednost, 11:10

28. minut - Gužva među igračima i to nakon različitih odluka sudija. Borzaš je fauliran, jedan sudija je pokazao dva minuta, a Marsenić nije propustio priliku da stane u odbranu mlađeg saigrača. Posle  gledanja snimka, Marsenić je dobio dva minuta, kao i dvojica igrač Argentine, jedan Simonet zbog faula, drugi zbog gužve. Radivojević je realizovao sederac, 10:10.

26. minut - Dobar blok Srbije, koji sekund kasnije, Marsenić je ponovo iznudio sedam metara, Radivojević za 9:9!

24. minut - Fali Srbiji koji šut Đorđić u ovom meču.  Mladi Dodić je na terenu i odmah je iznudio dva minuta

23. minut - Argentina nakon tajm-auta brzo stiže do prednosti, 9:8. Na drugoj strani, lopta odlazi pored gola

21. minut - Pešmalbek, pa Martinez na drugoj strani, rezultatska klackalica, 8:8

19. minut - Dva minuta za Marsenića, Argentinci koriste priliku, 7:7. Nije srpski pivot bio zadovoljan odlukom sudija, kako zbog povlačenja u prethodnoj akciji na drugoj strani, tako i svojim prekršajem.

17. minut - Odbrana iz golmanskog prostora i sedmerac za Srbiju, dva gola prednosti doneo je Radivojević, 7:5. Evo na terenu i Popovića, a Argentinci ubrzo stižu do novog pogotka, -1

15. minut - Argentinci agresivniji, ali sudije pronalaze faul Pešmalbeka, nekoliko propuštenih prilika Srbije, ali evo ponovo Orbovića, 6:5. Gaučosima sudije nisu prihvatile pogodak, nakon provere snimka, procenjeno je da se lopta od glave Cupare nije odbila preko linije

12. minut - Milosavljević zaustavljen prekršajem, pa je Ilić imao priliku sa sedam metara, ali ovog puta golman Bar uspešniji. Iskoristili su dobar trenutak Argentinci za 5:5

11. minut - Ponovo Vorkapić, najpre u odbrani, a potom i pogodak, povukao je kada je bilo najpotrebnije, 5:3. Ipak, usledio je odgovor već u narednim sekundama, -1

8. minut - Kukić kroz sredinu, 3:3! Pocepao je mrežu, a potom je usledila i dobra odbrana Orlova, pa kontra Vorkapića i evo preokreta, 4:3!

6. minut - Dobra akcija Srbije i Ilić pogađa sa krila, 2:2. Martinez vraća prednost Argentini. Za sada odbrana Srbije još uvek nije dotakla nivo iz prvog poluvremena meča sa Norveškom.

5. minut - Šteta za šut Đorđića! Nova kontra Argentine, ovog puta usporena prekršajem

4. minut - Zaustavljen je Orbović ovog puta, pa su Gaučosi krenuli u kontru, Cupara ovog puta nije imao rešenje, 1:2

3. minut - Orbović je preuzeo odgovornost na ovom meču i doneo prednost Srbiji. Odmah je usledio i odgovor Lombardija, 1:1.

1. minut - Orlovi kreću po pobedu! Vorkapić se zaleteo, ali je i zaustavljen, krenuli su Argentinci u kontru, siguran je bio Cupara

Srbija će pritv Gaučosa igrati u sastavu: Vladimir Cupara, Dejan Milosavljev, Nemanja Ilić, Vanja Ilić, Bogdan Radivojević, Vukašin Vorkapić, Mijajlo Marsenić, Dragan Pešmalbek, Lazar Kukić, Stefan Dodić, Miloš Orbović, Petar Đorđić, Ilija Abutović, Uroš Borzaš, Marko Milosavljević, Ivan Popović.

U sastavu na susretu sa ekipom Argentine nisu povređeni desni bek Jovica Nikolić i golman Milan Bomaštar, a priliku da debituje dobio je pivot Ivan Popović.

Poraz od Norveške ostavio je traga na rukometašima, a selektor Toni Đerona je optimističan pred nastavak šampionata.

- Veliki cilj je da se vratimo posle ovakvog poraza, da odigramo što bolje sve preostale utakmice. Nada postoji, pratićemo rezultate drugih timova, ali ključno je da moramo biti na 100 odsto svojih mogućnosti protiv Holandije i Argentine - zaključio je Đerona.