Ubedljiv poraz rukometašica, Srbija je jako blizu eliminacije sa Evropskog prvenstva!

06.11.2022

22:26

0

Sada više ne zavisi samo od svojih rezultata

Copyright RSS/Jozo Cabraja/kolektiff

Rukometašice Srbije pretrpele su drugi uzastopni poraz na Evropskom prvenstvu u Sloveniji.

Pošto je u prvom kolu izgubila od Švedske, sada je poražena od Danske i to vrlo ubedljivo – 34:21 (18:11)!

Srbija je blizu eliminacije, a očekuje je još duel sa domaćinom Slovenijom u poslednjem trećem kolu grupne faze.

Da bi prošle dalje, potrebna im je pobeda nad Slovenijom, uz trijumf Danske nad Švedskom.

Srbija je u nedelju odolevala prvih 20 minuta, a onda su počele kontre, oštri šutevi i serije golova za reprezentaciju Danske i već na poluvremenu je bilo 18:11 za Dankinje.

Selektor Uroš Bregar je na startu drugog poluvremena izvadio startnu postavu da bi je sačuvao za Sloveniju. Bolan udarac dobila je Janjušević i uz glasne jauke izneta sa terena.

Do kraja susreta, ništa se nije promenilo, a Danska je bez većih problema postigla 30 i više golova.

U Srbiji je sa 6 golova najefikasnija bila Jovana Stojiljković, 4 je dala Anđela Janjušević, a 3 Jelena Lavko.

U redovima Danske su najefikasnije bile Hejndal, Jensen i Tranborg sa po 4 postignuta gola, a Iversen, Hansen i Mete Hansen imale su po 3.